הפועל באר שבע
צילום: פלאש 90

אלונה ברקת הודיעה: אני עוזבת את הפועל באר שבע

הבעלים תעביר את זכויות הניהול לנאמנות בידיו של עו"ד יצחק יונגר. ההחלטה לעזוב נתקבל בשל סירוב השחקנים לקצץ בשכרם. ברקת: "זה יום עצוב עבורי"
ליאן וילדאו
29 במרץ 2020
15:17
עודכן ב 19:30

אלונה ברקת הודיעה היום (ראשון) להנהלת מועדון הפועל באר שבע, בראשותו של אסי רחמים, כי היא מעבירה את כל זכויות הניהול של המועדון לנאמנות בידיו של עו״ד יצחק יונגר. ההחלטה התקבלה לאחר שהשחקנים סירבו לקצץ בשכרם, בכך דחו למעשה את תכנית החירום שגיבש המועדון להתמודדות עם משבר הקורונה.

ברקת תעמוד בכל התחייבויותיה הכספיות עד גמר העונה הנוכחית. לדברי ברקת, תוכנית החירום נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50%  ובהיקף כספי של מעל  20 מיליון שקלים. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל.

במסגרת התוכנית, אלונה ברקת התחייבה לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים מכיסה לעונה הבאה. במקביל, להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. כמו-כן נקבע, כי שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע.

ברקת הדגישה כי בתוכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שלדבריה "מדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת".

ברקת אמרה היום עם קבלת ההחלטה: ״זהו יום עצוב עבורי. עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון, אך חוסר הסכמתם של השחקנים להצטרף לתוכנית איננה מותירה לי אופציה אחרת. אני מודה מכל הלב למועדון, לאוהדים, למאמנים ולשחקנים על 14 שנים מופלאות ומאחלת למועדון הצלחה בהמשך הדרך״.

אסי רחמים, מנכ"ל הפועל באר שבע אמר בתגובה: "זהו יום עצוב למועדון ויום עצוב במיוחד גם בעבורי. אין ספק שתם פרק חשוב ומשמעותי מאוד של המון רגעים בלתי נשכחים שחווינו ב-14 השנים האחרונות, עם תרומתה העצומה של אלונה ברקת. מאכזב מאוד שלמרות הרצון של אלונה להמשיך ולהשקיע במועדון בזמן המשבר העצום שבו אנו מצויים בימים אלו, תוכנית החירום שנועדה כדי להעניק את הכלים למועדון להתמודד בצמרת הכדורגל הישראלי גם בשנים הבאות - לא זכתה להסכמתם של כולם. חשוב שדווקא עכשיו, בימים שבהם אנו טרודים בענייני הבריאות נשאר מאוחדים, לא נעסוק בהאשמות ולא בליבוי יצרים בתקווה שתמצא הדרך הנכונה שבה יוכל המועדון להמשיך ולהיות מקור גאווה לעיר ולאוהדינו הרבים".

עו"ד יצחק יונגר, שאליו העבירה אלונה ברקת את זכויות הניהול אמר ל"כאן חדשות": "הקבוצה לא עומדת כרגע למכירה בהכרח, אבל גם מי שרוצה לקנות, ידבר איתי. אני כרגע בעל הזכויות שהופקדו בידי בנאמנות על כל המשתמע מכך. זה לא תחום בזמן. הצוות הניהולי ואסי רחמים המנכ"ל נשארים כרגע. אני עוד לא יודע באשר לתקציבים - אני כרגע בשלב הלימוד. זה שונה מהתפקידים הקודמים שמילאתי (היה בעבר מפרק בהפועל חיפה והפועל פ"ת, ל.ו) כי הקבוצה אינה חדלת פירעון וזה לא מינוי תחת בית משפט, כך שהתהליך שונה. השחקנים טרם פנו אליי, אני מעריך שזה יקרה בקרוב".