המחאה בבית האבות משען באשקלון

התפרצות הקורונה בבית האבות בב"ש: הדיירים החולים יועברו לבית חולים ייעודי ביפו

בעקבות הגעת נציגה מטעם משרד הבריאות, קרובי המשפחות קיבלו עדכונים באשר למצב יקיריהם. אחד הדיירים: "אנחנו רוצים שיבדקו את כולנו". הנהלת בית האבות: פנינו בדרישה לבצע בדיקות קורונה לכל הדיירים ואנשי הצוות
איציק זוארץ
30 במרץ 2020
16:31
עודכן ב 22:28

פרסום ראשון: דיירי בית האבות "משען" בבאר שבע שהתגלו כחולים בנגיף קורונה יפונו לבית חולים ייעודי ביפו, שבו מתמחים בטיפול בקשישים. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. עוד פורסם כי בעקבות הגעת נציגה מטעם משרד הבריאות, קרובי משפחותיהם של דיירי בית האבות החלו לקבל בשעות האחרונות עדכונים באשר למצב קרוביהם.


מוקדם יותר הפגינו נציגי המשפחות מול בית האבות, וקראו: "מת כאן דייר. יש חמישה במצב קשה ואף אחד לא עושה כלום. משרד הבריאות מסרב לבדוק את הקשישים. אבא שלי לא פחות חשוב מליצמן. אף אחד לא נותן לנו תשובות".

נציג רשת משען יצא אל המפגינים והבטיח שיגיעו עשרות בדיקות קורונה. בתגובה שאלו קרובי הקשישים את הנציג: "למה רק עשרות בדיקות? יש 150 דיירים ועוד עשרות עובדים?". כמו כן, אחד מהדיירים אמר לכאן חדשות כי "כל המידע שאנחנו מקבלים - מהתקשורת. אנחנו רוצים שיבדקו את כולנו, אבל יכול להיות שלא משתלם מבחינה כלכלית לבדוק".

חמישה חולים נמצאים בתוך בית האבות וחמישה נוספים מאושפזים בבית החולים סורוקה במצב קשה, בנוסף לאברהם ארושס שמת מהנגיף בסוף השבוע שעבר. מהנהלת "משען נמסר: "פנינו למשרד בדרישה חד-משמעית לבצע בדיקות לגילוי קורונה לכלל הדיירים ואנשי הצוות".

בנוסף נמסר מההנהלה כי "הנהלת משען ממשיכה לעשות את מירב המאמצים למען שמירה על בריאות דייריה ולטפל במצב בצורה מיטבית. צוותי הנהלה נמצאים במקום ומטפלים במצב סביב השעון. הוזמנו אמצעי מיגון וחיטוי נוספים ואין חוסרים בציוד הנדרש. דיירים ואנשי צוות שנחשפו לחולים נמצאים בבידוד על פי נוהלי והנחיות משרד הבריאות. ההחלטה על ביצוע בדיקות לדיירים נתונה בידיו של משרד הבריאות ומד"א".