מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב
צילום: משרד הבריאות

מנכ"ל משרד הבריאות: מגבשים המלצות לחבישת מסכות מאולתרות

כפי שנחשף בכאן חדשות, משה בר סימן טוב אמר בתדרוך לציבור כי המשרד יגבש הנחיות להסתובבות בחוץ עם מסכות, והוסיף: "אם לא תהיה הקפדה על ההנחיות לפני פסח - נראה עלייה בתחלואה"
דקלה אהרן שפרן
31 במרץ 2020
11:48
עודכן ב 12:06

קורונה בישראל: מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר היום (שלישי) כי, כפי שנחשף השבוע בכאן חדשות, יש המלצה לכל מי שמותר ביציאה מהבית - לעטות מסכה. בתדרוך לציבור אמר בר סימן טוב: "נגבש המלצות לגבי הסתובבות עם מסכות. בוחנים עם מומחים איך אפשר להשתמש במסכות מאולתרות. לא צריך ללכת עם מסכות מנתחים ולרוץ לקנות מסכות - אפשר גם להשתמש בחתיכות בד. נוציא הנחיות מסודרות בהמשך".

תדרוך מנכ"ל משרד הבריאות וראש שירותי הבריאות הציבור

מנכ"ל משרד הבריאות גם הזהיר מפני הפרה של ההנחיות לפני חג הפסח ובמהלכו: "אנחנו משלמים עכשיו את המחיר על חג פורים, וחוששים מפני פסח. אם לא תהיה הקפדה על ההנחיות לפני פסח - נראה עלייה בתחלואה.

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

"את פסח השנה חוגגים בבית עם המשפחה הגרעינית בלבד. תשמרו על סבא וסבתא ועל עצמכם. קניות - עדיף שכמה שיותר באמצעים דיגיטליים, ככל שניתן". בר סימן התייחס גם לאפשרות של חזרה ללימודים אחר חג הפסח, וכפי שאמר אתמול בריאיון לכאן רשת ב, גם הפעם העריך: "מתקשים לראות תסריט של חזרה ללימודים אחרי פסח".


עוד אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אתמול הייתה שיחה של ראש הממשלה עם שר הביטחון ושר הבריאות. אנו נערכים לתרחיש של סגר על ערים מסוימות, ונעדכן במהלך היום. מדובר בבני ברק ובאזורים שחיים בהם בצפיפות גבוהה. האסטרטגיה היא לא רק לסגור, אלא לעשות הסברה ותודעה. יש שינוי בתפיסה באותם מקומות".

גם ראש שירותי בריאות הציבור פרופסור סיגל סדצקי, שהשתתפה בתדרוך, התייחסה לנושא התחלואה בקרב האוכלוסייה החרדית והאוכלוסייה הערבית: "היכן שקיימת צפיפות - שם הווירוס יכול להתפשט מהר. צריך להקפיד במקומות האלה הקפדה יתרה על ההנחיות".

עוד אמרה סדצקי: "אנחנו מרחיבים את מעגלי הבדיקות. הגברנו את כמות הסקרים כדי לגלות את שיעור הנדבקים באוכלוסייה הכללית".

מניין המתים מנגיף קורונה בישראל עומד הבוקר על 17 בני אדם. מספר החולים עלה ל-4,831, מהם 83 במצב קשה. 163 החלימו.