ניידת משטרה בבני ברק
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מרבית השרים תומכים בהסגר על בני ברק – המל"ל מתנגד

נשיא מועצת גדולי התורה של דגל התורה: תפילה במניין בימים אלה – עבירה, אין לארח או להתארח בליל הסדר • במל"ל חוששים שהמהלך רק יגביר את חוסר ההיענות להנחיות • ראש עיריית בני ברק: אסור להפוך את העיר לגטו • ליצמן פועל לקדם העברת גופות של יהודי התפוצות, בניגוד לעמדה המקצועית במשרדו
גילי כהן וקטי דור
31 במרץ 2020
20:23
עודכן ב 04:12

מרבית שרי הממשלה תומכים בהטלת הסגר מלא על העיר בני ברק כדי להילחם בהמשך התפשטות נגיף קורונה באזור, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. עם זאת, המהלך לא יצא לפועל בגלל התנגדות של המועצה לביטחון לאומי שטוענת שמהלך כזה אינו ישים.

אחד הגורמים המעורבים בנושא הוסיף: ישנו חשש שהסגר רק יגביר את חוסר ההיענות של האוכלוסייה החרדית להוראות משרד הבריאות. בינתיים הוחלט להוסיף כוחות משטרה שיסתובבו בעיר ויאכפו את ההנחיות. 

ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין התייחס לאפשרות של הסגר על העיר ומסר: "אי אפשר לבנות כלא חדש – כלא בני ברק. המציאות לא תאפשר. התושבים לא יעמדו בזה וההמלצה הזו רק תיצור אפקט הפוך. אסור להפוך את בני ברק לגטו, הסגר לא ירפא את המחלה".

נשיא מועצת גדולי התורה של "דגל התורה", הרב גרשון אדלשטיין, פנה היום לציבור החרדי והורה: "תפילה במניין וקריאת התורה בימים אלו זו עבירה. ראש הישיבה אמר כי חובה להישמע להוראות הרופאים ואסור לארח או להתארח בליל הסדר".

בד בבד, שר הבריאות יעקב ליצמן מקדם העברת גופות של יהודים מהתפוצות, שקנו חלקות קבר בישראל ונפטרו בימים האחרונים. זאת בניגוד לעמדה המקצועית במשרדו, שטוענת שיש לאסור לזאת. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. לטענתם, מדובר בסכנה לבריאות הציבור בשל החשש שיגיעו גופות של אנשים שמתו מקורונה. 

מלשכתו של השר ליצמן נמסר בתגובה: "שר הבריאות ליצמן לא עסק בהבאת שום גופה לישראל. לא זו אף זו, בנוהל מיוחד שפורסם בידי ראש שירותי בריאות הציבור נקבעו הכללים להבאת גופות נפטרים חולי קורונה מארצות אחרות, בהתאם לחוק ולדרישות הקפדניות. אנו בטוחים שאם אכן הובאו גופות חולי קורונה לישראל, הן התבצעו על פי נוהל זה".

בבית החולים אסותא באשדוד נקבע היום מותו של גבר בשנות ה-70 לחייו שחלה בקורונה. מבית החולים נמסר כי הוא סבל ממחלות רקע. בכך עלה מספר המתים בישראל מהנגיף ל-19. מוקדם יותר מתה אישה בת 90 בבית החולים קפלן.