הלוויה המונית בבני ברק, למרות האיסור, 29 במארס
צילום: מוטי גרין

השר ארדן: יש לחייב חולי קורונה בבני ברק לעבור לטיפול במלונית

מניין המתים בישראל עלה ל-21 - קשישה בת 98 שהייתה דיירת בבית האבות משען בב"ש • הרמטכ"ל כוכבי לא חולה בנגיף והוא יימצא בבידוד עד סוף השבוע • כפי שפורסם בכאן חדשות: הטיפול בבתי האבות ובמוסדות הסיעודיים יעבור למשרד הביטחון
כתבי כאן חדשות
01 באפריל 2020
07:30
עודכן ב 12:44

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר (רביעי) כי יש לחייב חולי קורונה מהעיר בני ברק לעבור לטיפול במלוניות. ארדן הוסיף בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי "בישיבות ממשלה אמרתי שההחלטה לתת לחולים קלים לבחור איפה הם יעשו את הבידוד - גרועה מאוד".

האזינו לריאיון המלא עם השר ארדן

לפני נתוני חולי הקורונה שפרסם היום משרד הבריאות, בבני ברק חלה עליה של 28% בכמות החולים המאובחנים בתוך יממה. סך כל החולים המאומתים בעיר עומד על 730 בני אדם. בירושלים חלה עליה של 20% בכמות החולים שאובחנו, ומספרם עומד כעת על 781 בני אדם. בכל אחת מהערים ראשון לציון, פתח תקווה, תל אביב-יפו ואשקלון ישנם לפחות 100 החולים.

"לכו מפה רוצחים": תושבים בבני ברק צעקו על מתפללים שקיימו מניין


מחדל בית האבות בבאר שבע - המספרים נחשפים: 29 חלו בקורונה, 2 נפטרו

עלה מניין המתים בישראל מהנגיף ל-21, לאחר שמתה הלילה אישה בת 98 בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מבית החולים נמסר כי היא סבלה ממחלות רקע מורכבות וקשות. זו הנפטרת השנייה מבית האבות משען בעיר. לאחר פטירתה, הגיע צוות של מגן דוד אדום לערוך בדיקות לכל דיירי בית האבות. בסך הכל חלו 29 דיירים ואנשי צוות בבית האבות. בעקבות המחדלים וכפי שפורסם בכאן חדשות, הטיפול בבתי האבות ובמוסדות הסיעודיים יעבור למשרד הביטחון ולצה"ל.


לאחר שנכנס לבידוד: הרמטכ"ל נבדק - לא חולה בקורונה

מוקדם יותר, דובר צה"ל מסר כי בדיקת הקורונה שבוצעה לרמטכ"ל אביב כוכבי יצאה תקינה, והוא אינו חולה בנגיף. עוד נמסר כי הרמטכ״ל חש בטוב ושהוא יישאר בבידוד, על פי הנהלים עד סוף השבוע. תוצאות הבדיקות של ראש אגף המבצעים ומפקד פיקוד העורף יצאו תקינות גם כן.

בתוך כך, אחרי שהתקנות החדשות נכנסו לתוקפן אמש, שרים שהשתתפו בישיבת הממשלה, שהתקיימה אתמול אמרו לכאן חדשות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא פוסל אפשרות להחמרת ההגבלות או אפילו להסגר מוחלט - אם נתוני התפרצות המחלה ישתנו. כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. באותה ישיבה אמרו חלק מהשרים לראש הממשלה כי הוא חייב לומר לאזרחים מהי אסטרטגיית היציאה כדי לתת להם "צוהר של אופטימיות".

המשטרה נערכת לאכוף את ההנחיות להגבלת התנועה בערב חג הפסח, ומתכננת להציב כמות גדולה של מחסומים בדרכים, כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. שוטרים יוצבו בכניסות לערים, בכבישים וצירים מרכזיים שיתשאלו נהגים לגבי ייעדם. המטרה העיקרית היא יצירת הרתעה כדי למנוע מעבר על ההנחיות.

במלון שבחוף הכרמל החלו לקבל חולים חרדים

במלון ביישוב ניר עציון שבחוף הכרמל החלו לקבל חולים מהמגזר החרדי, המקום יכול לאכלס 260 חולים. במקום מתקיימת הפרדה מלאה בין נשים לגברים. במהלך הלילה הועברו 67 חולי קורונה תושבי בני ברק למלונות שונים ברחבי הארץ. 

תורמים לישראל ציוד רפואי

עשרות אלפי מסכות וציוד מיגון נוסף נאספים בימים אלה כתרומות ויישלחו לישראל בימים הקרובים בסיוע משרד החוץ. ביום שישי הקרוב צפויה להגיע תרומה של ציוד בסך 70,000 דולרים הכולל 60,000 כפפות כירורגיות, 25,000 מסכות כירורגיות, 15,000 מסכות מסוג N-95 ועוד 10,000 מסכות מגן לצוותים רפואיים ו-1,500 חלוקי מגן. תרומה נוספת שעושה דרכה לישראל תגיע מהונג קונג, שם תרמו נוצרים אוהבי ישראל, דרך הקונסוליה הישראלית, עשרות אלפי מסכות. גם מארה"ב הקונסוליה הישראלית בבוסטון טיפלה בתרומה של שתי מכונות הנשמה שיגיעו גם הן בקרוב לארץ, ונדבן אמריקני תרם שלושה מיליון מסיכות למד"א, באמצעות הקונסוליה בסן פרנסיסקו.