ברק בן עמי

ברק בן עמי נאשם ברצח בתו ובניסיון לרצוח את אשתו ובתו השנייה

לפי כתב האישום בן עמי ביצע את המעשה לאחר ויכוח שפרץ בינו לאישתו • הוא מואשם ברצח בנסיבות מחמירות ושני ניסיונות רצח • עורכת הדין שהגישה את כתב האישום: "מעשיו האלימים מלמדים על מסוכנותו לביטחון הציבור"
הדס גרינברג
01 באפריל 2020
15:53

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד ברק בן עמי בגין רצח בנסיבות מחמירות בתו התינוקת בת העשרה חודשים וניסיון לרצוח את אשתו בת ה-36 ובתו בת השלוש. לפי כתב האישום בן עמי, בן ה-34 מהוד השרון, ביצע את המעשה לאחר ויכוח שפרץ בינו לאישתו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. 

מכתב האישום עולה שבעקבות הוויכוח בין השניים, החליט בן עמי לרצוח את אשתו ושתי בנותיו ולהתאבד לאחר מכן. הוא היכה אותה באגרוף בפניה דחף וחנק אותה. לאחר מכן נטל סכין מטבח ודקר את אשתו, בתו התינוקת ובתו בת השלוש. אשתו ברחה לחצר וצעקה לעזרה, והוא חדל ממעשיו רק לאחר שאנשים נוספים נכנסו לדירה. כתוצאה ממעשי הנאשם נגרם מותה של התינוקת, לפעוטה נגרמו פצעי דקירה רבים והיא נותחה ואושפזה למשך 10 ימים, לא' נגרמו פצעי דקירה רבים והיא נותחה ואושפזה למשך 7 ימים.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד ליאת פלג שהגישה את כתב האישום כי "מעשיו האלימים, התוקפניים והאכזריים של המשיב, שלא היסס להתנפל על בנותיו ועל אשתו ולדקור אותן פעמים רבות, וזאת על רקע ויכוח סתמי, מלמדים על מסוכנותו הזועקת לביטחון הציבור".

המקרה אירע לפני כשלושה שבועות ביום שישי בבוקר כשבן עמי דקר את אשתו ובנותיו בביתם בהוד השרון ואחר כך ניסה לשים קץ לחייו. התינוקת נפצעה אנושות ומותה נקבע בבית החולים מאיר בכפר סבא. אשתו ובתו והפעוטה אושפזו במצב קשה. בן עמי עצמו נפצע קל ולאנשי מד"א שהגיעו למקום אמר: "רציתי לרצוח אותם". בעת הארכת מעצרו ציין נציג המשטרה הוסיף כי בן עמי מסר גרסה והודה במעשה.