משען
צילום: פלאש 90

קורונה בבית האבות "משען" בבאר שבע: 10 חולים נוספים, משרד הבריאות מסרב לפנותם

הנהלת משען: בסורוקה מסרבים לקבל 10 חולי קורונה; בית החולים: מי שאין לו סימפטומים – לא זקוק לאשפוז • סך הכול נדבקו בדיור המוגן 37 בני אדם – חמישה מהם מאושפזים במצב קשה • חתנו של אחד הנפטרים: "אם היו מבודדים אותם בזמן יכול להיות שזה לא היה קורה"
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
02 באפריל 2020
16:12
עודכן ב 17:13

התפשטות קורונה בבית האבות "משען" בבאר שבע: מתוצאות ראשונות שהגיעו היום (חמישי) עולה כי  10 דיירים נוספים מהמחלקה הסיעודית בבית האבות חולים בקורונה. אף על פי כן, משרד הבריאות מסרב לפי שעה להעבירם מהמקום. מספר החולים הכולל בבית האבות - 37.

הנהלת משען טוענת כי בית החולים סורוקה מסרב לקבל את 10 החולים הסיעודיים שנמצאו חיוביים לקורונה. מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה כי מי שאובחן כחיובי לקורונה אבל ללא סימפטומים "לא זקוק לאשפוז". עוד נמסר: "משרד הבריאות החליט על ויסות המטופלים. אנו מאשפזים כל מטופל שנדרש לאשפוז מבחינה רפואית".

כאמור, בעקבות חשיפת כאן חדשות ביום שישי האחרון, משרד הבריאות אישר לבדוק את כל אנשי הצוות והדיירים בדיור המוגן. אתמול נפטרה בבית החולים סורוקה בבאר שבע אישה בת 98 - דיירת במקום. סך הכול נדבקו בנגיף 37 בני אדם, 13 אנשי צוות ו-24 דיירים. חמישה מהם מאושפזים בסורוקה במצב קשה-אנוש.

בין הנפטרים, שלום מיכאל ג'קסון, בן 87 והנפטר השלישי מבית האבות "משען" בבאר שבע. חתנו של ג'קסון, ד"ר יריב פרוכטר, סיפר: "לא נתנו לבני המשפחה לדבר איתו במשך כמה ימים. אתמול הוא הגיע עם חום גבוה, הוא ישב עם חולה קורנה שנפטר. בבית האבות ידעו זאת ולא בדקו אותו. אם היו מבודדים אותם בזמן יכול להיות שזה לא היה קורה".

בתוך כך, אתמול פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי 15 חולים במחלקה הגריאטרית שיקומית בבית החולים מאיר בכפר סבא התגלו כחולים בקורונה – מחצית מהמטופלים במחלקה. מדובר באוכלוסיה בסיכון עם מערכת חיסונית מוחלשת, בנוסף נדבקו גם ארבעה אנשי צוות. החולים יועברו לטיפול במחלקת קורונה, והבריאים יועברו לבידוד בבית. יש חשש לשלום החולים מכיוון שמדובר באוכלוסיה בסיכון. בבית החולים לא יודעים כיצד החלה ההדבקה.