מתחם היבדק וסע בירושלים, השבוע
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש המל"ל: יש סימני האטה בקצב ההדבקה בקורונה - אך המגמה לא יציבה

לדברי בן שבת מספר החולים הגבוה בקרב האוכלוסייה החרדית דורש טיפול מיוחד • בעקבות המחסור בשוק: ישראל תייבא מאירופה בתחילת השבוע מיליוני ביצים
גילי כהן ושירה הדס נקר
03 באפריל 2020
17:10

ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת אמר אמש (חמישי) בישיבת הממשלה כי ישנם סימני האטה בקצב ההדבקה בנגיף קורונה בישראל, אולם לא מדובר במגמה יציבה. בן שבת אמר לשרי הממשלה כי יש מספר חולים גבוה בקרב האוכלוסייה החרדית בישראל ולכן נדרש בה טיפול מיוחד.

מוקדם יותר אמר מפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי כי ביומיים האחרונים פונו למלוניות רק כמאה מבין כאלף החולים תושבי בני ברק. האלוף ידעי אמר כי חולים או מי שנדרשים לשהות בבידוד ומסכימים להתפנות מועברים באמבולנסים של מגן דוד אדום לאצטדיון רמת גן ומשם מוסעים למלונות. ידעי הדגיש שאיש אינו מפונה בניגוד לרצונו. "בשעות ובימים הקרובים נדע אם אנו עומדים לפנות אלפים או רק עשרות", אמר  ידעי.

בתוך כך, ישראל תייבא מאירופה בתחילת השבוע מיליוני ביצים בעקבות המחסור בשוק. ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון הורו למשרדי האוצר והחקלאות לסבסד את יבוא הביצים לקראת חג הפסח. עשרה מטוסי תובלה יטיסו 12 מיליון ביצים מספרד, מפורטוגל ומהולנד. כי בשוק חסרות יותר מ-20 מיליון ביצים, בשל הקושי לייבא מאיטליה ומספרד, שתי מדינות המתמודדות עם התפרצות קורונה.

היום עלה מספר המתים מקורונה בישראל ל-38 בני אדם, לאחר ששני חולים מתו היום. אחד מהם, בן 79, מת בבית החולים מאיר בכפר סבא. חולה אחר, בן 75 מת בבית החולים הלל יפה בחדרה. מספר הישראלים החולים בקורונה עומד על 3,070 בני אדם, מהם 115 במצב קשה.