הנוסעים שהורדו במחסום 443
צילום: ש.ד

חולה קורונה נעצר בעת נסיעה באוטובוס ציבורי לירושלים – הנוסעים ייכנסו לבידוד

בשל מחסומים משטרתיים: פקקי ענק בדרך לבירה • במשטרה אומרים כי פריסת המחסומים מתבצעת במסגרת ההיערכות לאכיפת התקנות בכל הארץ • מוסדות החינוך יחזירו להורים תשלומים בגין שירותים שבוטלו
כתבי כאן חדשות
05 באפריל 2020
13:03
עודכן ב 16:24

חולה קורונה נעצר היום ליד מחלף חמד בכביש 1 (ראשון) בעת נסיעה באוטובוס ציבורי לירושלים, והוא חשוד בהפצת מחלה בזדון. המשטרה הורתה לשאר הנוסעים להיכנס לאלתר לבידוד.

בתוך כך בשל מחסומים משטרתיים הבודקים את יעד הנסיעה במסגרת אכיפת תקנות משרד הבריאות, נהגים דיווחו על פקקי ענק בכבישים בדרך לבירה. לפי הדיווחים מדובר בפקקים של עד שעתיים. במשטרה אומרים כי פריסתם המחסומים מתבצעת כהיערכות לאכיפת התקנות בכל הארץ.

נוסעים שהיו באוטובוס ממודיעין עילית לירושלים הורדו ממנו במחסום שהוצב בכביש 443 לאחר שחלק גדול מהם נתפסו ללא אישור עבודה חיוני או הצדקה לצאת מהבית. הנוסעים מעוכבים סמוך למחסום.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

בכירים במשרד הבריאות: "בשירותי בריאות הציבור במשרד לא מתחשבים בדעת אנשי השטח"

בכירים במשרד הבריאות מאשימים כי בשירותי בריאות הציבור במשרד לא מתחשבים בדעתם של אנשי השטח ובפרט מנהלי המחוזות וצוות הטיפול במגפות. בשל כך הליך קבלת ההחלטות לוקה בחסר ומביא לפגיעה חמורה בניהול משבר הקורונה. כך פורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. בכיר אמר לכאן חדשות כי מדובר במחדל הנוגע במינהל לא תקין מכיוון שמי שמוביל את המהלכים חייב להיוועץ בגורמי מקצוע כדי שיוכל להחליט בנושא.

כך לדוגמה לא מבוצעת בשטח המלצה של הצוות לטיפול במגפות שלפיה יש לבצע שלוש בדיקות אחת לחמישה ימים במוסדות סגורים שבהם התגלתה תחלואה, כמו בתי אבות, בקרב דיירים ועובדים שלא מגלים תסמינים. פרופ' חגי לוין, יושב ראש איגוד רופאי בריאות הציבור אמר כי "זה בלתי נתפס שרופאי המחוזות, שעל פי הניסיון ועל פי החוק אמורים להוביל את המדיניות האזורית אינם משולבים כראוי בהליך קבלת ההחלטות". ממשרד הבריאות טרם התקבלה תגובה.

מוסדות החינוך הודיעו שיחזירו להורים תשלומים בגין שירותים שבוטלו

על רקע התפשטות נגיף קורונה וסגירתם של בתי הספר, מוסדות החינוך ישיבו להורים את התשלומים בגין שירותים חינוכיים שלא ניתנו. על פי הנחיות משרד החינוך, בתי הספר וגני הילדים ישיבו להורים את התשלומים בגין מסיבות כיתתיות, טיולים, סל תרבות, השאלת ספרי לימוד ושל"ח. במשרד החינוך מדגישים כי שירותים שכבר ניתנו לא יוחזר בגינם התשלום, כמו למשל: טיול שנתי שכבר התקיים.

עוצר חדרים בעיר הבה"דים

בשל רצף של אירועי התקהלות בעיר הבה״דים, חיילי הבסיס קיבלו אתמול הנחייה לא לצאת מהחדרים עד הודעה חדשה. ארוחות הם מקבלים עד דלת החדר, ההנחייה חודשה לפני שעה קלה

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי ינובסקי, שרון עידן, דקלה אהרן-שפרן, לירן כוג'הינוף, רועי שרון וסולימאן מסוודה