אריה דרעי ויעקב ליצמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרעי וליצמן התנגדו להטלת הגבלות ביישובים חרדים נוספים

פרסום ראשון: לפי מקורות המעורים בדיונים בנושא, שרי הפנים והבריאות התנגדו לסגר על היישובים אלעד ומודיעין עילית, וסלדו מהאפשרות להטיל הגבלות תנועה על שכונות חרדיות בירושלים. דרעי בתגובה: "הדלפה מעוותת"; ליצמן: "הדברים אינם נכונים" • הכניסה לביתר עילית והיציאה ממנה מתאפשרות רק לתושבי העיר
גילי כהן
05 באפריל 2020
20:28

ועדת השרים צפויה לדון הערב (ראשון) בהגבלות תנועה נוספות על ערים ושכונות חרדיות, לאחר ההכרזה על בני ברק כאזור מוגבל. לכאן חדשות נודע כי בדיונים הפנימיים הביעו שר הפנים אריה דרעי ושר הבריאות יעקב ליצמן התנגדות למהלך.


לפי מקור המעורה בדיונים בנושא, דרעי התנגד לסגר על היישובים אלעד ומודיעין עילית, וגם סלד מהאפשרות להטיל הגבלות תנועה על שכונות חרדיות בירושלים. לדברי מקור נוסף, גם השר ליצמן התנגד בדיונים לאפשרות כזו. עם זאת, רא הממשלה בנימין נתניהו כן מקדם הטלת סגר על ערים נוספות שבהן יש ריבוי הדבקות בנגיף.

מלשכת השר דרעי נמסר בתגובה: "מדובר בהדלפה מעוותת מתוך דיון שטרם הסתיים. כל החלטה על סגר תתקבל לאחר דיונים מקצועיים ומעמיקים. יצויין כי השר אריה דרעי תמך בסגר על העיר בני ברק וגם לגבי שאר הערים, ההחלטות יהיו מקצועיות וענייניות".

מלשכת השר ליצמן נמסר בתגובה: "הדברים אינם נכונים. כפי שפורסם בתקשורת ובאופן רשמי מפי השר ליצמן, הוא זה שביקש ודחף החלטה על סגר בבני ברק וביישובים נוספים. בסוף זו החלטת ראש הממשלה והמטה לביטחון לאומי, ובדיונים מעולם לא עיכב השר החלטה כזו. השר דרש להטיל סגר לכל מקום בו יש צורך וכל הדיווחים השגויים בנושא אינם נכונים".


בריאיון לכאן חדשות התייחס שר הביטחון נפתלי בנט לפרסום על התנגדותם של דרעי וליצמן: "הדגש הוא לעזור. בערים שבהן אחוז ההדבקה הוא גבוה לא נצליח לאתר את החולים ולהוציא אותם - אז נצטרך לאתר את הפגיעים ולהציל אותם. ההיענות של הציבור בבני ברק היא מוחלטת ולא צריך להפעיל עליהם פטיש. בסך הכול הציבור פועל בצורה יוצאת מן הכלל - גם הציבור החרדי. אני אשמע את הנימוקים לגבי הטלת סגר על אזורים נוספים ואגבש עמדה".


בד בבד, עיריית ביתר עילית הודיעה שהכניסה והיציאה ממנה נסגרו למי שאינו תושב העיר. בעיר ידוע עד כה על 88 חולים. הוקם בה מתחם היבדק וסע, אך הוא טרם הופעל. צוותי הרווחה מסייעים למשפחות החולים להישאר בבידוד בביתן. שניים מהמרכולים בעיר פתוחים 24 שעות ביממה.

כוחות משטרה גדולים נפרשו גם בעיר אלעד, לקראת הרחבת ההגבלות גם שם. בעיר ישנם 133 חולים מתוך כ-50 אלף תושבים.

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמל דנגור ומשה שטיינמץ