לוחמי חמאס
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

בכירים בחמאס לכאן חדשות: ישראל לא הגיבה להצעה לעסקה חלקית

בארגון הטרור הבהירו שישראל לא הגיבה עד כה לאפשרות של לקדם עסקה חלקית תמורת שחרור אסירות, אסירים מבוגרים ואסירים חולים. גורמים בארגון הטרור: נתניהו לא רוצה להניע את הנושא – הכדור במגרש שלו
גל ברגר
06 באפריל 2020
21:24

בכירים בחמאס אמרו היום (שני) לכאן חדשות שישראל טרם הגיבה להצעת מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, לקדם עסקה חלקית תמורת שחרור אסירות, אסירים מבוגרים ואסירים חולים. לטענתם, "ישראל לא העבירה לנו שום מסר דרך מתווכים או בכל צינור אחר. היא מתעלמת מהיוזמה של סינוואר לעשות מחווה הומניטרית. נתניהו לא רוצה להניע את הנושא – הכדור במגרש שלו". 

בשבוע שעבר פורסם שסינוואר הציע שאם ישראל תשחרר אסירים זקנים וחולים – ארגונו יגלה גמישות בעניין שחרור השבויים עם ישראל. באותה שיחה השמיע סנוואר איום בתגובה לדברי שר הביטחון נפתלי בנט שהתנה את הסיוע לרצועה בהשבת החיילים הישראלים מעזה."אם חולי הקורונה שלנו לא יוכלו לנשום, נגרום לכך ש-6 מליון ישראלים לא יוכלו לנשום גם כן. אם לאנשינו לא יהיה אוכל, נחנך את בנט. כשאנשינו יזדקקו למכשירי הנשמה ואמצעים רפואיים – ניקח ממנו מה שנצטרך כדמי חסות, והוא יודע שאנחנו יכולים".

לדברי סינוואר, חמאס התחילו להתערב בנושא מגפת קורונה בתחילת חודש פברואר, ברגע שהוחלט להקים מרכז בידוד במעבר רפיח לנוסעים השבים לרצועה מסין. סנוואר קרא לתושבים הפלסטינים בגדה המערבית להישמע לצעדים ולנקוט בצעדי זהירות: "זאת האזרחות של כל אחד. כל אדם בגדה המערבית עלול להיות פצצה ביולוגית מתקתקת", אמר.