קארי עם שחרורה מבית החולים
צילום: דוברות בית חולים פוריה

נגד כל הסיכויים: ישראלי בן 92 ותיירת בת 70 החלימו מקורנה ושוחררו

נכדו של אהרון סידמן: "זאת הייתה תקופה שחורה בשבילנו, לא הצלחנו לשחזר ממי הוא נדבק בבית" • קארי מארה"ב: "הדבר הראשון שאני חולמת לעשות זה לחבק את בעלי חזק" • 60 בני אדם מתו מהנגיף, 683 בני אדם החלימו ממנו
כתבי כאן חדשות
07 באפריל 2020
17:19

התפשטות קורונה בישראל: בית החולים סורוקה בבאר שבע הודיע היום (שלישי) כי אהרון סידמן בן ה-92, שהיה מאושפז במשך שבוע, החלים מהנגיף והשתחרר אתמול לביתו. לבני משפחתו שהגיעו למעמד השחרור אמר: "כל הנכדים הילדים והנינים זה כל מה שנשאר לנו בחיים. אני ונונה (רעייתו) מאוד שמחים שאתם משפחה לתפארת. אוהב את כולכם".  

נכדו של סידמן, טל, סיפר לכאן חדשות: "סבא אהרון היה מתאבק במצרים, כשהגיע לבאר שבע ב-1953 עבד בעבודה פיזית קשה במפעל חרסה הוותיק". לדברי טל, סבו מעולם לא אושפז, הוא דואג לעשות פעילות גופנית והוא תמיד אופטימי ומחייך – "חשיבה טובה מנצחת הכול". 

נכד נוסף של סידמן, יובל, שיתף בקשיים: "זאת הייתה תקופה שחורה בשבילנו, לא הצלחנו לשחזר ממי הוא נדבק בבית. סבא מאוד התרגש לחזור הביתה, הוא מימיו לא אושפז בבית חולים". את הסדר יחגוג סידמן במתכונת מצומצמת עם רעייתו בת ה-88, שנדבקה אף היא אך לא פיתחה סימפטומים וחשה בטוב, ועם המטפלת הזרה שלה. 


קארי, תיירת אמריקנית בת 70, החלימה גם היא מהנגיף ושוחררה היום מבית החולים פדה-פוריה בטבריה, אחרי כמעט חודש של אשפוז: "אני מרגישה ממש נפלא, מאושרת שהבראתי ויכולה לצאת. הדבר הראשון שאני חולמת לעשות זה לחבק את בעלי חזק".

קארי הודתה לצוותים הרפואיים ואמרה: "אני מתפללת כל יום למען הצוותים הרפואיים שטיפלו בי כאן במסירות מדהימה, הם הצילו את חיי. הגעתי לפה במצב קשה, אני אפילו לא זוכרת מה היה בימים הראשונים שלי כאן. הם טיפלו בי יום יום, ודאגו לי כל כך יפה".

התיירת האמריקנית הגיעה עם בעלה לטיול במצרים, ומשם הגיעו השניים לארץ. בעלה שהה בבידוד ביתי בדירה שכורה באזור במשך שבועיים, ומאז הוא המתין לשחרורה של אשתו. לדברי קארי הוא לא חלה והוא מרגיש טוב. הקשר בין בני הזוג לאורך ימי האשפוז הארוכים נעשה דרך הטלפון. כעת השניים מקווים שבשבוע הבא יוכלו לטוס חזרה לביתם שבאריזונה, בארצות הברית.

מניין המתים מקורונה בישראל עלה היום ל-60, מספר החולים עלה ל-9,006 מהם 153 במצב קשה. 113 מונשמים. 683 בני אדם החלימו מהנגיף. משרד הבריאות עדכן הבוקר את נתוני התחלואה בקרב הערים השונות. על פי הנתונים, ירושלים ובני ברק מובילות עם מספר החולים הגבוה ביותר – 1,434 ו-1,386.