אמצעי ההצפנה והדיסק און קי שנתפסו על הישראלי
צילום: שב"כ

שב"כ חשף: ישראלי גויס ע"י איראן כדי לבצע פיגועי טרור למען "שחרור פלסטין"

האזרח, שזהותו אסורה בפרסום, התבקש גם לרגל אחר אתרים ביטחוניים ולחפש דרכים להעמיק את השסעים בחברה הישראלית
משה שטיינמץ
07 באפריל 2020
16:51

שירות הביטחון הכללי התיר היום (שלישי) לפרסם כי אזרח ישראלי נעצר בחשד שגוייס על ידי גורמי מודיעין איראניים לריגול בארץ. מחקירתו בשב"כ ובמשטרה עלה כי האזרח, שזהותו אסורה בפרסום בהוראת בית משפט, עמד בקשר חשאי עם גורמים מטעם המודיעין האיראני ועם פעיל ארגון הטרור "החזית העממית" בלבנון בשם ח'אלד ימאני, שפעל מטעמם.

הוא התבקש להוציא לפועל טרור נגד מטרות בישראל ולבצע פיגועים לטובת "שחרור פלסטין". עוד הוא התבקש לגייס ערבי ישראליים שיוכלו לסייע לאיראן, וכן למסור מידע על אתרים ביטחוניים ואסטרטגיים בישראל ועל דרכים להעמיק את השסעים בחברה הישראלית.


חאלד ימאני, מחבל החזית העממית בלבנון שחיבר בין הישראלי למודיעין האיראני

לפי שב"כ, האזרח נפגש כמה פעמים בחו"ל עם גורמי המודיעין האיראני, קיבל מהם כספים, הדרכות, אמצעי הצפנה חשאיים וקידודים - כדי שיוכל להעביר להם מידע באופן מוצפן גם אחרי שישוב לישראל. ברשותו נתפסו, בין היתר, אמצעי הצפנה ודיסק און קי שאותו הוא ניסה להשמיד בזמן מעצרו.

בשב"כ מוסרים כי תוצאות החקירה מעידות על עומק הקשרים בין איראן לבין ארגון הטרור "החזית העממית" ועל מאמצי השניים לבצע פעילויות ריגול וטרור בתוך ישראל, זאת בעוד באיראן מתמודדים עם מגפת הקורונה שהתפשטה בה בצורה קשה. נגד החשוד הוגש היום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בלוד שמייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות.