בית החולים מיימונידס בברוקלין, אתמול
צילום: גטי אימג'ס

יותר ממיליון וחצי איש נדבקו בקורונה מסביב לעולם

מניין המתים מהנגיף ברחבי העולם עומד על יותר מ-87 אלף בני אדם. 70% ממקרי המוות מהנגיף אירעו באירופה. בארצות הברית מתו ביממה האחרונה כמעט 2,000 בני אדם
גיא בריצמן
09 באפריל 2020
05:00

יותר ממיליון וחצי בני אדם ברחבי העולם נדבקו בנגיף קורונה, כך עולה מסיכום כל הנתונים שדווחו עד כה מסביב לעולם, שאותו פרסמה הלילה (רביעי) סוכנות הידיעות ההולנדית בי-אן-או. על פי הנתונים, מניין המתים מהנגיף עומד עתה על יותר מ-87 אלף בני אדם.

בנוסף, פרסמה את סיכום נתוני קצב התפשטות הנגיף ברחבי העולם. על פי הנתונים, ב-24 בינואר דווח על אלף חולים בנגיף, ב-6 במארס דווח כבר על 100 אלף חולים ואילו ביום חמישי שעבר דווח כבר על מיליון נדבקים.

נגיף קורונה גבה עד כה את חייהם של יותר מ-60 אלף בני אדם באירופה, יותר מ-70% ממקרי המוות מקורונה ברחבי העולם. איטליה ממשיכה להוביל את רשימת המדינות הנפגעות בעולם, עם כמעט 17,700 איטלקים שמתו מהנגיף. אחריה ספרד עם יותר מ-14,500 מתים. בצרפת מתקרב מספר המתים ל-11 אלף.

בתוך כך, מספר המתים היומי בארצות הברית ממשיך להיות הגבוה בעולם. משרד הבריאות האמריקני דיווח הלילה  כי ביממה האחרונה מתו במדינה כמעט 2,000 בני אדם. אתמול דווח על מספר דומה. עד כה מתו בארצות הברית כמעט 15 אלף בני אדם.

במדינת ניו יורק נרשם שיא יומי של מתים לאחר ש-779 בני אדם מתו ביממה האחרונה מהנגיף, אך המושל אנדרו קוומו אמר כי נראה שהמצב מתייצב. "אנחנו מצליחים לשטח את העקומה", אמר קוומו בתדרוך שערך לכתבים.

קודם לכן אמר הנשיא טראמפ בתדרוך בבית הלבן כי ברצונו לפתוח מחדש את הכלכלה האמריקנית, אך מניין המתים מנגיף קורונה אינו מאפשר זאת כעת. יועצו הכלכלי של הנשיא, לארי קודלו אמר כי פתיחת הכלכלה עשויה להתאפשר בעוד כחודש עד כחודשיים.