המורדים החות'ים בתימן
צילום: אי-פי

בצל הקורונה: המורדים החות'ים וסעודיה חתמו על הפסקת אש

הפסקת האש תקפה למשך שבועיים וכוללת את כל שטחי תימן. על פי הסעודים, הפסקת האש נועדה לסייע למאבק בהשלכות של התפשטות נגיף קורונה • דיווח על 150 נסיכים ממשפחת המלוכה בסעודיה שחלו בקורונה
גיא מעיין
09 באפריל 2020
09:25

הפסקת אש נכנסה הלילה (חמישי) לתוקף בין סעודיה לבין המורדים החות'ים בתימן, שנתמכים בידי איראן. צבא סעודיה מסר אמש כי הפסקת האש תקפה למשך שבועיים וכוללת את כל שטחי תימן. עוד נמסר כי ישנה אפשרות להאריך את הפסקת האש מעבר לשבועיים. המלחמה בין הצדדים נמשכת כבר חמש שנים. 

על פי הסעודים, הפסקת האש נועדה לסייע למאבק בהשלכות של התפשטות נגיף קורונה. עד כה בתימן לא דווח על מקרי הדבקה בנגיף. למרות ההסכם, אחרי כניסת הפסקת האש לתוקפה, בחצות דווח על טיל בליסטי ששיגרו החות'ים לעבר מתקן של ממשלת תימן הנתמכת בידי סעודיה בעיר מא'רב.


סגן שר ההגנה הסעודי, הנסיך ח'אלד בן סלמאן, כתב הלילה כי אם המורדים החות'ים לא ייענו לקריאות לטפל ברצינות בהתפשטות נגיף קורונה, הדבר יגרום לסבל נוסף של אזרחי תימן והם יישאו באחריות. לדברי סגן השר, יש למורדים החות'ים הזדמנות להראות שהם לא כלי שרת בידה של איראן.

דיווח: 150 נסיכים ממשפחת המלוכה בסעודיה חלו בקורונה 

העיתון ניו יורק טיימס פרסם הבוקר כי לפי ההערכות, יש 150 נסיכים במשפחת המלוכה בסעודיה שחלו בקורונה. לפי העיתון, אחד החולים הוא מושל מחוז ריאד שנמצא בטיפול נמרץ ויש עוד כמה עשרות שחלו ומקבלים טיפול.

בעיתון נטען כי בבית החולים שמטפל בבני משפחת המלוכה מכינים 500 מיטות כדי להיערך לאפשרות שיהיו חולים נוספים בקורונה במשפחת המלוכה, שבאו במגע עם החולים שאובחנו. הפרסום מבוסס על מסמך שנשלח מבכירי בית החולים לרופאים בכירים.

העיתון דיווח כי המלך סלמאן בן ה-84 בודד את עצמו בארמון, שנמצא בקרבת העיר ג'דה במערב המדינה לחופי הים האדום. יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, בן ה-34, לפי הדיווח, נסע עם כמה משרי הממשלה למקום מרוחק לחופי הים האדום, באותו מקום שבו הוא הבטיח לבנות את עיר העתיד ניום.