קורונה בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

המאבק בקורונה: רופאים מישראל הכשירו רופאים, אחיות ואנשי צוות מעזה

הצוות הפלסטיני עבר הכשרות בנות כמה שעות כל אחת במעבר ארז בידי מומחים משיבא, ואילו קבוצת רופאים נוספת יצאה מעזה להכשרות בבית החולים ברזילי באשקלון. אחת העצות שניתנה לצוותים הפלסטיניים, ואומצה על ידי חמאס, היא להאריך את משך תקופת הבידוד משבועיים לשלושה שבועות בשל המחסור במשאבים
גל ברגר
11 באפריל 2020
13:00

רופאים מישראל הכשירו בשבועות האחרונים עשרות רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואי מרצועת עזה על מנת לסייע להם בהתמודדות עם התפשטות נגיף קורונה. בכאן חדשות פורסם היום (שבת) כי אחת העצות שניתנה לצוותים הרפואיים הפלסטיניים, ואומצה לאחר מכן על ידי ממשל חמאס ברצועה, היא להאריך את משך תקופת הבידוד משבועיים לשלושה שבועות - כמרווח ביטחון, בשל המחסור במשאבים הנחוצים לקיום בדיקה חוזרת של המבודדים בטרם צאתם מבידוד. ממשל חמאס הודיע על ההחלטה להאריך את תקופת הבידוד משבועיים לשלושה בדיוק לפני שבועיים. 

כ-20 רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואי מעזה עברו הכשרות בנות כמה שעות כל אחת במעבר ארז בצפון הרצועה, בידי מומחים מהמרכז הרפואי שיבא, ואילו קבוצת רופאים נוספת יצאה מעזה להכשרות בבית החולים ברזילי באשקלון. את המפגשים וההכשרות יזמה וארגנה יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

כמו כן, התקיימו שיחות ועידה בין רופאים משני הצדדים. בין השאר עסקו ההכשרות בהקמת מתקני בידוד, מיגון רפואי, החלטות רפואיות שונות שיש לקבל למול ההתפרצות של הנגיף, טיפול בזיהומים ובבריאות הציבור. לא ברור אם הרופאים הפלסטינים שחזרו לעזה מהכשרות בצד הישראלי הוחזרו ישירות לבידוד ברצועה על פי הנהלים הנוקשים שמנהיג ממשל חמאס או הורשו להמשיך לעבוד בבתי החולים ברצועה כרגיל.