הארווי ויינשטיין
צילום: אי-פי

עוד סעיף נגד ויינשטיין: תקיפה מינית בבברלי הילס ב-2010

המשפט הזה מתנהל בלוס אנג'לס וסעיף זה מתווסף לארבעה סעיפי אישום אחרים שם - נוסף על הרשעתו בניו יורק. במשרד התובע המחוזי ציינו כי שני תיקים נוספים נגד ויינשטיין לא נחקרו משום שהנשים שהותקפו לכאורה סרבו להעיד בבית משפט
שני נחשוני
11 באפריל 2020
13:41

סעיף אישום נוסף היום (שבת) למפיק הסרטים היהודי-אמריקני, הארווי ויינשטיין, בגין תקיפה מינית שביצע לכאורה בבית מלון בבברלי הילס בשנת 2010. המשפט הזה מתנהל בלוס אנג'לס וסעיף זה מתווסף לארבעה סעיפי אישום אחרים שם - נוסף על הרשעתו בניו יורק

ויינשטיין מרצה עונש של 23 שנות מאסר בניו יורק, שם חלה בקורונה והחלים. הסעיף החדש התקבל לאחר שאישה נוספת תושאלה וסיפקה הוכחות כי תקיפתה התרחשה בטווח של עשר שנים - שעליהן לא חלה התיישנות.

במשרד התובע המחוזי ציינו כי שני תיקים נוספים נגד ויינשטיין לא נחקרו משום שהנשים שהותקפו לכאורה סרבו להעיד בבית משפט. אם יורשע בלוס אנג׳לס, צפוי לו עונש של עד 29 שנות מאסר - נוסף על תקופת המאסר בניו יורק.

לפני כחודש וחצי, זוכה ויינשטיין בבית המשפט מסעיף של אונס ממדרגה ראשונה ותקיפה מינית חמורה. חבר המושבעים הרשיע אותו באונס ממדרגה שלישית ותקיפה מינית. בחודש דצמבר דיווח הניו יורק טיימס כי ויינשטיין וחברי הדירקטוריון של חברת ההפקות שלו הגיעו להסכמה על הסדר בסך 25 מיליון דולר עם עשרות נשים, שהתלוננו כי הותקפו מינית על ידו. המפיק היהודי לא חויב להודות בביצוע המעשים בהם הוא חשוד, או לשלם בעצמו למתלוננות - כך מסרו לעיתון עורכי דין המעורבים במשא ומתן. 

ויינשטיין, הפיק בחברה שייסד עם אחיו, סרטים רבים בהם "ספרות זולה", "שייקספיר מאוהב" ו"נאום המלך". באוקטובר 2017 האשימו נשים רבות את ויינשטיין, חלקן שחקניות מפורסמות, באונס ובתקיפה מינית שהתרחשו במשך עשרות שנים. בעקבות הפרשה עלה קמפיין הרשת Me_Too# במסגרתו נשים רבות ברחבי העולם חשפו מקרים בהן הותקפו מינית.