אורלי לוי-אבקסיס, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אורלי לוי מצטרפת רשמית לימין: "לתת לנתניהו את המנדט"

מצטרפת רשמית לגוש הימין: לרה"מ הסיכוי הטוב ביותר. נתניהו: ברוכה הבאה • ניצן הורוביץ: "לחשוף את הסכם השוחד הפוליטי בין אורלי לוי לנתניהו"
מיכאל שמש
12 באפריל 2020
12:16

חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס מגשר מצטרפת באופן רשמי לגוש הימין: בפוסט בחשבון הפייסבוק שלה כתבה הבוקר (ראשון) לוי אבקסיס כי יש להעניק את המנדט להרכבת הממשלה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לדבריה מכיוון ש"בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה". נתניהו בתגובה: "ברוכה הבאה".

"מצב חדש - מסקנה ריאלית", כתבה לוי-אבקסיס. "פנייתו של גנץ לנשיא המדינה להארכת המנדט היא הודעה בחוסר יכולתו להרכיב ממשלה. היא נועדה להרוויח זמן כאמצעי להפעלת לחץ במו"מ התקוע. לחץ שתכליתו לסחוט מן הצד שכנגד עוד ויתורים ועוד מוקדי כוח פוליטיים - בנוסף לרוטציה ולייצוג הפריטטי המנוגדים לכל פרופורציה הגיונית במצב נורמלי".

"המו"מ שהתחיל מתוך דאגה כביכול מסכנת הקורונה הפך לתעתוע פוליטי מוזר המלווה באיומים על ראש הממשלה: אם לא תענה לדרישתנו, נגיש לכנסת הצעות חוק שיפסלו אותך באופן פרסונלי מלכהן", הוסיפה לוי-אבקסיס. "מדהים לשמוע מוסר סלקטיבי שכזה מפיהם של אלה שהבטיחו פוליטיקה נקייה".


הח"כית מגשר סיכמה וכתבה כי "במצב שנוצר יש רק דרך אחת לצאת מן המבוך, והיא להכיר בעובדות: 1. הליכוד היא המפלגה הגדולה בכנסת. 2. רה"מ נתמך על ידי הבלוק הפוליטי הגדול בכנסת: 59 חברי כנסת. 3. גם במצב שנוצר הממשלה מתפקדת, אפשר וניתן לבקר אותה, אבל היא עדיין מתפקדת ולא מתפרקת. 4. מהסיבות האלו יש לתת לרה"מ את המנדט כי בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ מיהר לתקוף בחריפות את הדברים של לוי אבקסיס: "היא לא מייצגת ולו בוחר אחד מתוך 267,480 שהצביעו לרשימה שלנו. המהלך הבזוי שלה הוא בפועל גניבת קולות שמאל להשגת טובות הנאה אישיות. יש לחשוף מיד את הסכם השוחד הפוליטי בין לוי אבקסיס לנתניהו. על הנשיא להתעלם מהמלצתה ולא לתת יד לרמיה הפוליטית ולהמשך רמיסת האמון בין הציבור לנבחריו".

"חתימת ההסכם עם הליכוד קרובה"

יו"ר כחול לבן בני גנץ ביקש אתמול מהנשיא ראובן ריבלין להאריך בשבועיים את המנדט שניתן לו להרכבת ממשלה. במכתב לריבלין כתב גנץ כי חתימת ההסכם עם הליכוד "קרובה" לדעתו וכי נחוץ לצדדים פרק זמן נוסף להשלמת הפרטים. גנץ ציין כי המשבר הפוליטי, המשבר הרפואי והמשבר החברתי, הביאו אותו לכלל החלטה שיעשה כל שביכולתו כדי להקים ממשלה עם הליכוד על אף המחיר הפוליטי והאישי הכבד. 

נתניהו הזמין אתמול את גנץ להיפגש עמו ולהפגיש גם בין צוותי המשא ומתן של המפלגות. מכחול לבן נמסר בתגובה כי את המגעים הם מנהלים בערוצים הרשמיים ולא בתקשורת.