אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

מחדל בתי האבות: רשות האוכלוסין לא תאכוף העסקה של שוהים בלתי חוקיים

מטרת המהלך היא לסייע לפעילות בתי האבות נוכח משבר הקורונה • ביומיים האחרונים חלה עלייה מעטה במספר הבדיקות לגילוי קורונה שבוצעו בישראל• חברת התרופות הצרפתית "סאנופי" תתרום לישראל עשרת אלפים חפיסות של התרופה הידרוקסיכלורוקווין
כתבי כאן חדשות
12 באפריל 2020
13:37

שר הפנים אריה דרעי הנחה את רשות האוכלוסין וההגירה לא תבצע אכיפה בבתי אבות ביחס להעסקה של שוהים בלתי חוקיים בישראל, כך על פי הודעה שפרסה היום (ראשון) הרשות. מטרת המהלך היא לסייע לפעילות בתי האבות נוכח משבר הקורונה. נזכיר כי יותר מ-30 קשישים שמתו כתוצאה מהידבקות בנגיף קורונה היו דיירי בתי אבות. הם מהווים כשליש מסך הנפטרים מהנגיף בישראל.

עלייה מעטה במספר הבדיקות לגילוי קורונה בישראל

מנתונים שהוצגו היום בפני המטה לביטחון לאומי והגיעו לכאן חדשות, עולה כי ביומיים האחרונים חלה עלייה מעטה במספר הבדיקות לגילוי קורונה שבוצעו בישראל. אולם, מספר הבדיקות עדיין רחוק משמעותית מ-10,000. על פי הנתונים ביום שישי בוצעו 6,700 בדיקות ואמש בוצעו 6,057 בדיקות. זאת לעומת בימים רביעי וחמישי אז בוצעו 5,500בדיקות בלבד.

עשרת אלפים חפיסות הידרוקסיכלורוקווין ייתרמו לישראל

חברת התרופות הצרפתית "סאנופי" הודיעה בסוף השבוע כי תתרום 100 מיליון מנות של התרופה הידרוקסיכלורוקווין ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. ישראל תקבל תרומה של יותר ממיליון כדורים, שהן עשרת אלפים חפיסות. התרופה משמשת לטיפול במחלות חיסון עצמי כמו זאבת ודלקת מפרקים ובימים אלו מתקיימים מספר מחקרים קליניים הבודקים האם הטיפול בטוח ויעיל גם עבור חולי קורונה.

הממשלה אישרה: טיסות יימשכו, השבים יוכנסו לבידוד במלוניות

הממשלה אישרה בישיבת ועידה טלפונית את התקנות לשעת חירום שקובעות כי כל השבים מחו"ל יישלחו עם חזרתם לישראל לבידוד במלוניות מטעם המדינה. במקרים חריגים ויוצאים מן הכלל, מנכ"ל משרד הבריאות, בהתייעצות עם מפקד פיקוד העורף, רשאי לאשר לחוזר מחו"ל לשהות במקום בידוד אחר מטעמים בריאותיים או הומניטריים או בנסיבות מיוחדות אחרות ובתנאים שייקבעו לעניין הבידוד.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נמנע בהצבעה על אישור התקנות. בדיון טען כי המדיניות הזו הפוכה להיגיון - וכי כל עוד המדינה לא תוציא חולים ללא תנאי בידוד בבתיהם אל מלוניות שמותאמות להם - נצטרך להתמודד עם תחלואה חוזרת. ארדן מתח ביקורת על קבלת ההחלטות וטען כי הממשלה מתעסקת בסוגיות מינוריות - ולא בעיקר. "לא ראיתי שתושבי בני ברק מדביקים את תושבי רמת גן או גבעתיים", אמר. "הבעיה היא הדבקה בתוך היישוב".

בהכנת הידיעה השתתפו: נופר משה פרדו, אוריה אלקיים, גילי כהן, עמיחי שטיין ודקלה אהרן-שפרן