תושבת שוודיה

למרות הקורונה: בשוודיה החיים נמשכים כרגיל – רק בזהירות

בניגוד לישראל – המדינה הנורדית בחרה להשאיר את המשק מתפקד למרות התפשטות הנגיף. התושבים מרוצים וחושבים שלהחלטה תהיה השפעה חיובית על עתיד המדינה
מערכת כאן חדשות
13 באפריל 2020
13:22
עודכן ב 22:00

בניגוד למדיניות הסגר החמורה שהוטלה על ישראל לאחר התפשטות נגיף קורונה – בשוודיה החליטו לנקוט בשיטה אחרת לגמרי – ולסמוך על האוכלוסייה שתפעל בהתאם להמלצות הריחוק החברתי. תושבת המדינה סיפרה לכאן חדשות: "‫התנועה פה זורמת כהרגלה. אנשים מסתובבים ברחוב כאילו אין קורונה בעולם. ‫הרשויות פה רוצות את מה ‫שכל הרשויות בעולם רוצות פשוט רוב ההנחיות הן בגדר המלצות. ‫הרשויות סומכות על האחריות האישית של האזרחים".

התושבת מספרת כי חלק מהברים מיישמים את ההמלצות באמצעות כל מיני כללים: "‫לדוגמה יש לנו פה ‫זר פרחים ‫שעליו מוצמד השלט “כאן אני נמצא” ו"כאן אנחנו שומרים על מרחק”. ‫שולחן לידו מותר לישיבה, ולשולחן אחריו מוצמד הפתק ‫“כאן אסורה הישיבה כדי שאנחנו נוכל ליצור חברה בריאה”.

אחד התושבים אמר כי לדעתו למהלך הזה של הממשלה תהיה השפעה חיובית: "אני מאמין שלהשאיר את החברה פתוחה למחצה כמו שאנחנו עושים בשוודיה תהיה השפעה חיובית לטווח הרחוק. ‫יש לי ביטחון רב שהרשויות השוודיות מטפלות בזה בדרך הטובה ביותר. ‫אני חושב שכל עם יעשה מה שמתאים לו. יש לנו את הריחוק החברתי, יש מעט אנשים בחוץ, אנחנו לא מתרועעים בכל מקרה".