הצעירה ואימה בתום המשפט
צילום: אי־פי

הצעירה הבריטית שטענה כי נאנסה ע"י ישראלים: לא הייתה דרך יציאה מתחנת המשטרה – אלא אם אחזור בי מההצהרה

בסרט על תיק האונס בקפריסין אמרה הצעירה כי לא ראתה דרך יציאה אחרת חוץ מלאשר את מה שנדרש ממנה: "חשבתי שמחוץ לסביבה העוינת הזאת אוכל לפתור את זה"
מאיה ראכלין
15 באפריל 2020
11:36

הצעירה הבריטית, שהורשעה בבדיון אונס על ידי קבוצת ישראלים, אמרה בסרט ששודר לראשונה ברשת ITV על תיק האונס בקפריסין כי לא ראתה דרך יציאה אחרת מתחנת המשטרה – חוץ מלהצהיר את מה שרצו לשמוע ממנה: "לא הייתה דרך החוצה מתחנת המשטרה, אלא אם אחזור בי מההצהרה. חשבתי שמחוץ לסביבה העוינת הזאת אוכל לפתור את זה. כשאת נמצאת בסיטואציה הזאת, הדבר ההגיוני היחיד לעשות היה לאשר את מה שביקשו ממני".

בחודש ינואר האחרון אמרה הצעירה לעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי כי 12 הישראלים תקפו אותה "כמו חיות". עוד טענה כי אחד מהם הדביק אותה למיטה בכוח בעוד שאר הצעירים עמדו בתור על מנת לנצל אותה: "הם היו כמו להקה של חיות, להקת זאבים".

באותו ריאיון סיפרה הצעירה על מה שקרה לטענתה: "חשבתי שאם לא אצא מפה עכשיו אני אמות. אני לא יודעת כמה מהם אנסו אותי, את לא סופרת, אי אפשר לספור. הם עמדו בתור, בהתרגשות, דיברו וצעקו בעברית. ניסיתי להלחם בהם אך פשוט לא יכולתי".

בית המשפט בקפריסין גזר בתחילת אותו החודש ארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים על הצעירה. כ-50 ישראלים נסעו לקפריסין לחזק את ידיה והפגינו מחוץ לאולם בית המשפט עם פעילות פמיניסטיות מקומיות. אימה של הצעירה הודתה למפגינות לאחר השמעת גזר הדין: "אני רוצה להודות לכל מי שהאמין שנשיג צדק. היא חוזרת הביתה".