חיטוי ברצועה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

קורונה ברשות הפלסטינית: מניין החולים עלה בשלושה

שניים מהחולים מהעיר דורא שבאזור חברון. הרשות הטילה סגר על המקום בטנה שהשניים באו במגע עם תושבים רבים • מניין החולים בגדה ובעזה עומד על 291 בני אדם
גל ברגר
15 באפריל 2020
12:27

קורונה ברשות הפלסטינית: מניין החולים עלה היום (רביעי) בשלושה ל-261 אנשים בגדה ובעזה. שניים מהחולים גרים בעיר דורא שבאזור חברון. הרשות הטילה סגר על האזור בטענה שהשניים באו במגע עם תושבים רבים.

בסך הכל לפי שעה יש 13 חולי קורונה מאומתים בעזה ו-278 בגדה המערבית. שר הרווחה הפלסטיני אחמד מג'דלאני הודיע בתדרוך היומי ברמאללה כי כ-50 אלף בתי אב פלסטיניים נוספים ירדו אל מתחת לקו העוני בגלל הקורונה.

שר העבודה הפלסטיני, נסרי אבו ג'יש, אמר בתדרוך כי במשרדו הוקמה ועדה משפטית להגשת תביעות נגד מעסיקים ישראלים – זאת כדי שיפצו את הפועלים הפלסטיניים שעבודתם הופסקה. עוד אמר כי הוקמה קרן לסייע לפועלים ששבו מישראל, במסגרתה יועסקו הפועלים בפרויקט זמני למשך חודשיים.

לרצועת עזה שבו ביומיים האחרונים מחוץ לארץ 473 פלסטינים דרך מסוף רפיח והועברו לבידוד למשך 21 ימים (127 מהם הגיעו שלשום ו-346 הגיעו אתמול). כמה עשרות מהם הגיעו חולים (לא בקורונה) הושמו בבידוד בבית החולים הטורקי החדיש ברצועה.

בתוך כך, ביום שבת פורסם בכאן חדשות כי רופאים מישראל הכשירו בשבועות האחרונים עשרות רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואי מרצועת עזה על מנת לסייע להם בהתמודדות עם התפשטות נגיף קורונה. אחת העצות שניתנה לצוותים הרפואיים הפלסטיניים, ואומצה לאחר מכן על ידי ממשל חמאס ברצועה, היא להאריך את משך תקופת הבידוד משבועיים לשלושה שבועות – כמרווח ביטחון, בשל המחסור במשאבים הנחוצים לקיום בדיקה חוזרת של המבודדים בטרם צאתם מבידוד. ממשל חמאס הודיע על ההחלטה להאריך את תקופת הבידוד משבועיים לשלושה בדיוק לפני שבועיים.