יאיר נתניהו
צילום: גילי יערי, פלאש 90

רה"מ נגד ציוץ של בנו: "דוחה את הדברים במאבק בקורונה אין מחנות"

נתניהו הגיב על ציוץ שכתב יאיר לניצן הורוביץ שהשתתף בהפגנה בכיכר הבימה: "מקווה שהזקנים שימותו בעקבות ההפגנה הזאת יהיו רק של המחנה שלכם"
מיכאל שמש
16 באפריל 2020
23:00

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (חמישי) על ציוץ שכתב בנו יאיר בתגובה לניצן הורוביץ, בו איחל שהזקנים שימותו מגיף קורונה יהיו ממחנה השמאל. מלשכתו של נתניהו נמסר כי "ראש הממשלה דוחה את הדברים על הסף. במאבק בקורונה אין מחנות, ואסור שיהיו. ראש הממשלה עובד מסביב לשעון כדי לשמור על בריאותם וחייהם של כל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל". 

הערב הגיעו מאות מפגינים לכיכר הבירה כחלק ממחאת הדגלים השחורים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המוחים עומדים במרחק של שני מטר לפי סימונים שבוצעו בשעות האחרונות במקום. במשטרה ציינו שאין הגבלה על כמות המפגינים, בתנאי שנשמר המרחק ביניהם והמוחים עטו מסיכות.

ממרצ נמסר בתגובה: "הילד הזה צריך לשטוף את הפה עם הרבה אלכוג'ל. לא להאמין שזה האיש שמנהל את ראש הממשלה".

לאחר כשעה הגיב נתניהו הבן לסערה שיצר וכתב: "כמה עיתונאים טיפשים ופופוליסטים זה לא יאמן! ניצן הורוביץ צילם עצמו מתגאה ב״הפגנה״ במימון של אהוד ברק, שלפי כל הגיון אמורה בכלל לא להיות חוקית בימים אלה (מניין בבית כנסת אסור!). אני זעמתי כי אני מבין ש״ההפגנה״ הזאת תוביל כמעט בוודאות למוות של זקנים (מאות אנשים במקום אחד. זה כמעט ודאי מבחינה ססטיסטית).

"אז רציתי להבהיר לו מה המשמעות של מעשיהם! שאשכרה הם מסכנים לא רק את החיים שלנו ושל ההורים והסבים שלנו (שזה הדבר האחרון שמעניין אותם), אלא גם את החיים של ההורים והסבים שלהם! אבל בגלל שאין לי כוח למלחמה מיותרת כזאת וחסרת חשיבות העדפתי למחוק את הציוץ. אל דאגה, הציוץ של ניצן הורוביץ מתגאה במעשה שיוביל למוות של זקנים, נשאר על כנו".