חובש ממוגן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אימו של אוטיסט ששוהה בסגר בהוסטל: "כמו כלא. התעללות"

אורה מורג בריאיון לכאן רשת ב: "יש ימים שמדווחים לי שהוא לא אוכל. הוא לא מבין למה אנחנו לא שם, למה אנחנו לא באים. גם אני לא מבינה" | האזינו
הבוקר הזה
17 באפריל 2020
06:45

אורה מורג, אימא של יותם – אוטיסט בן 32 – מספרת לכאן רשת ב כי בשל הקורונה וההחלטה למנוע הכנסת הורים למוסדות, לא פגשה את בנה, שמתגורר בהוסטל של אלוט בכפר סבא, כבר קרוב לחודש. לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" אמרה: "הוא לא ראה אותנו כבר חודש. נאסר עלינו לבקר אותו. הם לא יוצאים מההוסטל. הם נמצאים שם 24 שעות, כל הזמן.

"הם לא יוצאים למרכזי התעסוקה ולא יוצאים הביתה. זה ילד שכמעט כל שבת היה מגיע הביתה. הוא ילד של בית, הוא צריך את אבא ואימא כמו כל ילד. זה לא ילד שאתה יכול להסביר לו על הקורונה. זה סינית בשבילו. הם לא מבינים מה זה וזה לא מעניין אותו".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

עוד סיפרה מורג כי במשך החודש האחרון מצב רוחו של בנה הידרדר. לטענתה מדובר בהתעללות: "אני מקבלת דיווחים שהוא מדוכדך, אפילו דיכאון. הוא אפתי. יש ימים שמדווחים לי שהוא לא אוכל. יש עלייה בפגיעה עצמית במקומות האלה. הלקאה עצמית. זה פשוט התעללות בחסרי ישע. הוא לא מבין למה אנחנו לא שם, למה אנחנו לא באים. גם אני לא מבינה. יש הוראה מחמירה שאוסרת על ההורים להגיע להוסטל. בחודש הזה אני לא ישנה אני בוכה המון".