בית החולים הדסה עין כרם, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בת 29 שסבלה ממחלה סופנית מתה מקורונה בביה"ח הדסה עין כרם

מלבדה, מתה הלילה בבית החולים חולה בת 76 שסבלה ממחלות רקע רבות. מספר המתים מנגיף קורונה בישראל עלה הבוקר ל-171 בני אדם
דקלה אהרן-שפרן
19 באפריל 2020
11:44

אישה בת 29 אשר סבלה ממחלה סופנית, מתה הלילה (ראשון) בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שנדבקה בנגיף קורונה. על פי הודעה שנמסרה מבית החולים, צוות בית החולים קיים קשר רציף עם בני משפחתה שנבצר מהם להגיע. עוד נמסר כי לאחר שנקבע מותה, נאמר קדיש ליד מיטתה באמצעות תקשורת עם בני המשפחה.

חולה נוספת, בת 76 שסבלה ממחלות רקע רבות, מתה הלילה גם היא ביחידה לטיפול נמרץ חולי קורונה של בית החולים. היא טופלה בהדסה עין כרם כשבועיים ובימים האחרונים הייתה מונשמת ומורדמת במצב קשה. נמסר כי צוות בית החולים אפשר למשפחתה לשהות לצדה ברגעיה האחרונים תוך שהם מוגנים.

מספר המתים מנגיף קורונה בישראל עלה הבוקר ל-171 בני אדם. מספר החולים גדל ב-255 חולים ומסתכם ב-13,362 בני אדם. מצבם של 156 מוגדר קשה וזו ירידה לעומת אתמול. 109 חולים מונשמים.

בן 48 אושפז במצב קשה באיכילוב 

התדרדרות במצבו של גבר כבן 48 שהיה מאושפז בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק לאחר שנדבק בנגיף קורונה. בגלל מצבו הקשה היה צורך לחבר אותו למכונת אקמו, שתומכת בפעילות הלב והריאות. הוא הובהל לבית החולים איכילוב מאחר שבמעייני הישועה אין מכשור מתאים. המטופל, שאינו סובל ממחלות רקע, הועבר לאיכילוב בעזרת טכנולוגים רפואיים, המחברים חולים למכשירי אקמו. בישראל יש 36 מכשירי אקמו בלבד.