נתניהו וגנץ

כחול לבן: הסתיימו שיחות המו"מ, ממתינים לאישור הפרטים בידי נתניהו

במידה ונתניהו לא יאשר את הסיכומים, והשיחות יתפוצצו, יתחיל מחר בבוקר הליך חקיקת "חוקי נתניהו"
זאב קם
19 באפריל 2020
14:23

בכירים בצוות המשא ומתן של כחול לבן טוענים שכלל סוגיות המשא ומתן סוכמו והוסכמו מול צוות הליכוד, ולמעשה תמו השיחות בין הצדדים - כך דווח היום (ראשון) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. עוד נמסר כי בסיום שיחת המשא ומתן האחרונה נאמר על ידי צוות המשא ומתן של הליכוד שההסכמות מועברות לאישורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו - כך שכעת כולם ממתינים לאישרור ההסכמות שהושגו בין הצוותים בידי נתניהו.

לגבי ההסכמה הנוגעת לחלק השני של הקדנציה, במסגרתה נתניהו אמור לכהן כממלא מקום, ככל הנראה בליכוד ויתרו על הדרישה לחוק עוקף בג"ץ, במקרה בו בג"ץ יתערב ויימנע מנתניהו לכהן כממלא מקום.

במידה ונתניהו לא יאשר את הסיכומים, והשיחות יתפוצצו, צפוי כזכור להתחיל מחר בבוקר הליך חקיקת "חוקי נתניהו" - ובראשם חוק שימנע בעתיד את האפשרות של בנימין נתניהו לכהן כראש ממשלה, בעקבות כתבי האישום נגדו.

גנץ: "לא יודע אם תוקם ממשלה, אם ייגזר עלינו נלך לבחירות בראש מורם"

בסביבת יו"ר הכנסת, בני גנץ, שוקלים לאפשר באופן חריג מאוד כינוס של מליאת הכנסת גם ביום שלישי הקרוב, יום הזיכרון לשואה ולגבורה. עדיין לא ברור אם כינוס המליאה ביום הזיכרון נועד כדי לאפשר עוד יום עבור קידום "חוקי נתניהו" או רק לצורך דיונים שנוגעים ליום הזיכרון עצמו.