מאיה ראכלין

נקודה טובה: לייב אייד קורונה סטייל

שליחים רובוטים בקולומביה, אירועי תרבות חוצי מדינות - מהבית כמובן, וגם תרבות בעלי החיים מהבית - בחוץ כמובן
מאיה ראכלין
19 באפריל 2020
23:00

רגעים קשים יש לכולנו, רק אל תתנו לייאוש ‫להשתלט עליכם. ‫יש עוד כמה דברים טובים ‫שעדיין קורים באזור. ‫הנה כמה נקודות טובות שקרו השבוע.

מסתמן שתרבות הקורונה מתפתחת לכיוונים קהילתיים יותר ויותר - כבר שבוע שלישי ‫שתושבים בברצלונה ‫מרימים מסיבות ‫מהמרפסות הבתים שלהם. השבוע הם הלכו על אולדיז, רומנטיקה לא היתה חסרה שם. ‫

בברזיל מראים לנו שכבר ‫בכלל לא צריך לצאת מהבית, ‫אפילו לא בשביל ללכת לקולנוע. ‫באחת השכונות החליטו להקרין סרט מול בניין דירות, ‫וכל מה שהדיירים ‫היו צריכים לעשות ‫זה לטגן פופקורן ‫ולצאת לראות את הסרט - מהחלון.

הרחובות הריקים גם מוציאים החוצה ‫אמנים לצייר על המדרכות הריקות. אבא אחד מפלורידה ‫החליט שכל יום הוא מצייר ‫דמות אחרת מדיסני על המדרכה.

‫בעוד אנחנו בבתים, החיות יוצאות החוצה. ‫כבר ראינו תמונות ‫מדהימות כאלה מישראל, ‫ועכשיו הכבשים משתלטות ‫על מגרש הגולף בבריטניה. אפילו בדרום אפריקה ‫האריות כבר לא מפחדים ‫ועושים את השנ"צים שלהם ‫באמצע כבישים ראשיים.

ריאלטי כישרונות בינלאומיים

‫בזכות הקורונה ‫העתיד הגיע לקולומביה - ‫כדי לא לסכן את השליחים בהידבקות, ‫נעשה שם פיילוט מיוחד, ‫שבמקום שליחים, ‫שולחים רובוטים ‫להביא את האוכל. זה נראה מאוד עתידני, ‫אבל הטכנולוגיה ‫מתקדמת כל כך מהר ‫שדבר כזה יכול להתאפשר, כן, גם באמריקה הלטינית.

‫ועכשיו, כשאי אפשר להרים ‫אינספור תחרויות ריאלטי ‫של שירה, כישרונות ובישול, ‫יש מי שהחליטו להרים את הכפפה - ‫מה דעתכם על תכנית ‫כישרונות בינלאומית?

‫ההשתתפות בתחרות הכישרונות ‫היא אך ורק מהבית. ‫אלפי בני אדם, מעשרות מדינות, ‫השתתפו בתחרות של "יס-תיאורי", ‫עמוד היוטיוב והאינסטגרם, ‫וממש עשו תחרות כישרונות מהספה. הפרס לשבעת המנצחים ‫עמד על עשרת אלפים דולר לכל אחד. ‫כך שחוץ מזה שהתגלו כמה ‫כישרונות ממש מגניבים מהבית, היו גם אנשים שעשו ‫יופי של קופה בלי לצאת מהסלון.

לקראת סיום - אחד הדברים ‫המטורפים שקרו הלילה, ‫וכנראה לא היו קורים בלי הקורונה - ‫יותר ממאה אומנים ובהם ‫פול מקרטני, ‫הרולינג סטונס, ‫בילי אייליש, ‫אלטון ג'ון, ועוד רבים וטובים,‫ הופיעו יחד על אותה במה, ‫או יותר נכון - ‫כל אחד בבית שלו במופע אחד. ‫מעיין לייב אייד קורונה סטייל, ‫שכולו נועד לתרומה לצוותים הרפואיים ‫ולאנשים שנלחמים בנגיף. ‫התכנסות ענקית ‫שכזו של מיטב הזמרים מכל העולם ‫למופע אחד, ‫למטרה טובה אחת, הוא פרויקט יוצא דופן ‫שלא היה כמותו לפחות ‫מאז הלייב אייד של 2005. ואני ‫חשבתי לעצמי - איזה עולם נפלא.