משתתפים בהילולת רשב"י בל"ג בעומר

בצל הקורונה: ההילולה במירון תתקיים השנה במתכונת מצומצמת

השר יצחק וקנין הודיע כי ההשתתפות בהילולה בל"ג בעומר תוגבל, והכניסה תותר רק למורשים. במקביל, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית כי לראשונה בתולדות העדה - לא יתקיימו חגיגות נבי שועייב
עקיבא ווייס
19 באפריל 2020
18:53

הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר במירון תתקיים השנה במתכונת מצומצמת בשל מגפת קורונה. השר לשירותי דת יצחק וקנין הודיע היום (ראשון) כי מספר המשתתפים יוגבל, הכניסה תותר רק למורשים, זהות מדליקי המדורות תקבע מראש ותיאסר הקמת אוהלים.

בנוסף, ההדלקות יוגבלו לשעה, הן יעשו בארבעה מתחמים, בכל אחת ייטלו חלק רב או אדמו"ר ומניין משתתפים נוספים. ההדלקות יועברו בשידור חי באופן שיוסכם מול האדמו"רים והרבנים, והאירוע ישודר גם בערוצי הרדיו המשדרים בכל שנה את מעמדי ההדלקה.

כמו כן, בפעם הראשונה בתולדות העדה הדרוזית בישראל, לא יתקיימו השנה חגיגות נבי שועייב. המנהיג הרוחני של העדה, השייח' מוואפק טריף, הודיע כי לאחר התייעצות עם כל הגורמים הנוגעים בדבר, הוחלט לבטל את כל אירועי החג המתוכננים בסוף השבוע כדי למנוע התפשטות של נגיף קורונה.

גם פסטיבל ישראל, שהיה אמור להיפתח בעוד שישה שבועות, נדחה בעקבות התפשטות הנגיף. מנכ"ל הפסטיבל, אייל שר, הודיע לעשרות האומנים הישראלים והזרים כי הגבלות הקורונה אינן מאפשרות לקיים את הפסטיבל במועדו. טרם נקבע מועד אחר.