לימוד הבנת הנקרא, לשון ותחביר להאדרת טרור באמצעות
צילום מסך מתוך "ערוץ היוטיוב הבידורי חינוכי של המו

פיזיקת הרקטות ושפת המחבלים: הסתה נגד ישראל בתכני הלמידה מרחוק של הרש"פ

גם בתקופת קורונה, משרד החינוך הפלסטיני מספק לתלמידיו רעל נגד יהודים בשיעורים בפורטל למידה מקוון. מורים מתבלים את את המצגות ביוטיוב בתשבחות לפיגועים
נורית יוחנן
20 באפריל 2020
09:45

מחקר חדש מראה כי גם התכנים המקוונים שלומדים התלמידים ברשות הפלסטינית מהבית בתקופת הקורונה - מכילים הסתה נגד ישראל. בין השאר במצגת שנמצאת בפורטל הלמידה הרשמי של משרד החינוך הפלסטיני, לומדים תלמידי כיתה ח' את חוקי הפיזיקה באמצעות דוגמאות על שיגור רקטות לעבר ישראל. "האם יש למָשְגֵרי ההתנגדות הפלסטינית אנרגיה פוטנציאלית?", נשאלים התלמידים במצגת.

"יישום מעשי" של שיעור מדע בנושא אנרגיה קינטית ופוטנציאלית לכיתה ח' (צילום מסך מתוך פורטל הלמידה המקוון של משרד החינוך הפלסטיני)

גם בערוצי יוטיוב של מורים פלסטיניים ניתן למצוא הסתה. כך, למשל, מורה לשפה הערבית לכיתה ה' בבית ספר רשמי של הרשות בחברון, העלה לרשת שיעור חדש בימי הקורונה, שם הוא שיבח את הפיגוע באוטובוס הדמים בכביש החוף ב-1978, שבו נרצחו 35 יהודים.

בתשובה לשאלות תלמידים בסוף המצגת, המורה אף הסביר כי המחבלת שהובילה את החולייה שביצעה את הפיגוע, דלאל אל-מוגרבי, החזירה את הכבוד של דיר יאסין "בעזרת פעולת ההתאבדות שגרמה למותם של רבים מחיילי הכיבוש". בערוץ היוטיוב שלו יש יותר מ-175 אלף צפיות והוא משמש את בית הספר בחברון באופן רשמי. 

במכון המחקר "IMPACT-se", שערך את המחקר, אומרים כי הלמידה ברשת הופכת את השנאה לגרפית ונוראית יותר מבעבר. לדברי מנכ"ל המכון, אריק אגסי, "תכני ספרי הלימוד הפלסטינים עברו הידרדרות משמעותית ביחס לשנים קודמות, והגרסאות המקוונות הופכות את השנאה לגרפית ונוראית יותר מבעבר".