-
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

שר החינוך פרץ נפגש עם שר האוצר כחלון: יבקש תקציב למימון לימודי בתי הספר היסודיים ביולי

השר רפי פרץ הגיע למשרד האוצר לדון על בקשתו להעניק למשרדו תוספת של 400 מיליון שקלים לצורך מימון הלימודים
אוריה אלקיים
20 באפריל 2020
14:16

שר החינוך, הרב רפי פרץ נפגש בשעה זו (שני) במשרד האוצר עם שר האוצר משה כחלון על תקציב הלמידה בחודש יולי. השר פרץ יבקש תוספת של 400 מיליון שקלים למימון הלימודים לגילאי גן וכיתות ד'-ו'. בעבור כיתות א'-ג' קיים תקציב של בית הספר של החופש הגדול שבו יכול משרד החינוך להשתמש לצורך לימודים בחודש יולי. 

פגישת פרץ-כחלון באה על רקע התנגדות הסתדרות המורים להתפשר על למידה מעבר לתשעה ימים שעליהם סוכם. בהסתדרות המורים אמרו אתמול כי היו הראשונים להתגייס לסיוע במשבר הנוכחי. "נכנסנו מתחת לאלונקה ונתנו תשעה ימים בחופשת הקיץ. לא ניתן לא לאוצר ולא לבעלי אינטרסים לפגוע בלמידה מרחוק כדי לגזול מעובדי ההוראה את החופש שלהם, שמגיע להם על פי חוק. הסתדרות המורים לא תיתן מעבר לתשעה ימים שניתנו".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אמר אתמול בריאיון בכאן רשת ב, כי החופש הגדול יקוצר ללא ספק. "אי אפשר יהיה לייצר לילדים סדר יום רק של לימודים", אמר אבוהב. הוא התייחס גם לטענות ההורים על אופן הלימוד המקוון בימי משבר הקורונה: "איש לא קבע שמחר מפעילים את חוק חינוך חובה. לילד יש אפשרות להימצא מהבוקר עד הצוהריים בסדר יום חינוכי. זו הצעה לסדר יום, איך בכל זאת יוצרים שגרה במצב המורכב הזה".

השר פרץ אמר אתמול לאחר ביקורת של הורים בים על הנחיות משרד החינוך, שכוללות מערכת שעות לכל שכבת גיל: "מדובר בהמלצות בלבד, כל מנהל יבחר איך ללמד בהתאם לאופי הכיתה ובית הספר". הוא הוסיף כי מסמך הלמידה מרחוק מהווה סטנדרטיזציה, "אין כאן דבר שהוא חובה, כל מנהל ומורה יחליטו באיזה אופן הם נעזרים בכלים האלו".