מטה נטפליקס בקליפורניה, 2011
צילום: אי-פי

יש מי שמרוויח מהסגר: נטפליקס דיווחה על 16 מיליון מנויים חדשים

חברת הטלוויזיה בסטרימינג פירסמה דוח רבעוני שמצביע על גידול משמעותי בהיקף ההצטרפות לשירותיה, ועל רווח של 700 מיליון דולר
מערכת כאן חדשות
22 באפריל 2020
03:17

חברת שירותי הטלוויזיה בסטרימינג נטפליקס פירסמה אמש (שלישי) דוח רבעוני ובו הציגה גידול מרשים בהכנסות, כשמספר המינויים המשלמים שלה עלה בכמעט 16 מיליון וזאת על אף, או שמא בגלל, המשבר הכלכלי שנגרם בשל התפרצות הקורונה. 

"אנחנו מודעים למזל שנפל בגורלנו לספק שירות משמעותי לאנשים שנמצאים בין קירות ביתם, ושאפשר לתפעלו מרחוק תוך הפרעה מינמלית בשל המשבר" כתבו מנהלי נטפליקס במכתב למשקיעים. 

החברה רשמה רווח של 709 מיליון דולר מהכנסות של 5.8 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2020, כשמספר המנויים גדל ב15.7 מיליון מהרבעון הקודם ועומד על כ-183 מיליון מנויים משלמים ברחבי העולם. 

"כמו שירותי בידור אחרים, אנחנו רואים עלייה זמנית בצפייה ובהצטרפות לשירות", נכתב למשקיעים. יחד עם זאת, בחברה מצפים לראות דעיכה בשיעורי הצפייה ובקצב ההצטרפות לשירות כהמשבר ישכך וכשאנשים יחזרו לעבודה. בחברה מעריכים שברבעון השני של 2020 יצטרפו עוד 7.5 מיליון מנויים לשירות.

האנליסט אריק האגסטורם ייחס בשיחה עם סוכנות הידיעות הצרפתית את הנכונות של אנשים לשלם על שירות הסטרימינג בתקופה הזו, על אף המשבר הכלכלי, כסכום שנחסך ממשקי בית ששילמו בעבר על בילויים כמו סרטים בקולנוע, אירועי ספורט מסעדות וברים.

על אף הגידול במכירות ובצפייה, משבר הקורונה מהווה גם אתגר לנטפליקס, בהיבט של יצירת התוכן. "הקפאנו את רוב ההפקות שלנו ברחבי העולם, בהתאם להגבלות של כל ממשלה וממשלה. קשה לצפות מתי זה יגמר ונוכל לשוב ולקיים הפקות בינלאומיות", מסרו בחברה.