עמיר פרץ בוועידת מפלגת העבודה
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

עמיר פרץ לכאן רשת ב: "יש תאריך שבו נתניהו יסיים את תפקידו – זה ההישג הגדול"

יו"ר העבודה הגיב לראשונה להסכם הקואליציוני להקמת ממשלת חירום • בריאיון לאריה גולן אמר: "לא נצביע בעד סיפוח" • הוא הוסיף: "זו לא ממשלת החלומות של השמאל, הגיע הזמן שהמפלגה תחזור להשפיע"
הבוקר הזה
22 באפריל 2020
08:49

יושב ראש מפלגת העבודה עמיר פרץ הגיב היום (רביעי) לראשונה בכאן רשת ב להסכם על הקמת ממשלת נתניהו-גנץ. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" אמר פרץ כי הוא מודע לביקורת על הצטרפותו לממשלה, והוא לא מזלזל בה. אך לדבריו, "לא הסכמנו להיות האצבע ה-61 להקמת ממשלה צרה. יכלנו לקבל הצעות מרחיקות לכת ממש. יש לראשונה תאריך שבו נתניהו יסיים את תפקידו, זה תקדים שצריך לראות בו את ההישג הגדול ביותר".

האזינו לריאיון עם עמיר פרץ

פרץ התייחס בדבריו לסעיף הריבונות ביהודה ושומרון המופיע בהסכם ואמר: "הצלחנו למתן בצורה דרמטית את היכולת של הממשלה לספח. היום יש רוב בכנסת בעד סיפוח או ריבונות. לא נצביע בעד זה נעשה הכול כדי למנוע סיפוח. זו פעם ראשונה שקובעים שתהליך כזה בממשלה יהיה סדור. הוא יצטרך לעבור דיון בקבינט ובממשלה. ההצעה היחידה שתגיע לכנסת היא כזו שתהיה מאושרת עם האמריקנים ולא תפגע בהסכמי השלום הקיימים".

"זו לא ממשלת החלומות של השמאל. אין דבר יותר נוח מלהיות באופוזיציה. אתה אומר את כל מה שאתה מאמין בו, אבל אתה לא משפיע", הוסיף פרץ. "יכלנו לבחור את המצב הנוח להיות שם. עשינו החלטה אמיצה. אני חושב שההליכה עד לקצה הביאה למצב שבו העבודה התעסקה בנושאים השוליים ביותר במקום להיות במרכז. הגיע הזמן שהמפלגה תחזור להשפיע".

פרץ הסביר את הקמת ממשלת החירום בעת הזו עקב מגפת קורונה ואמר: "אנחנו נהיה הסמן החברתי המשמעותי ביותר בממשלה הזו. אנחנו נהיה אלה שניאבק על זכויותיהם של האזרחים במדינה הזו. יש כאלה שמסתכלים על משבר הקורונה ורואים בו אמתלה. כשאני רואה מיליון מובטלים, אנשים שמתקשים להתמודד עם המשכתנה. אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד. אם בממשלה כזו לא נהיה, אז באיזו ממשלה?".