-
צילום: אי-פי

ראש צוות הטיפול במגפות: "תהיה עלייה במספר החולים בשל ההקלות בהסגר"

ד"ר טל ברוש לכאן רשת ב: צריך לשחרר את הקשישים מההסגר • מנכ"ל משרד הבריאות: 15% מהמבודדים מפרים את חובת הבידוד • ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי: "חוששת שיהיה גל שני של תחלואה בחודש מאי" • מספר המתים מנגיף קורונה בישראל עלה ל-187 • נמשכת המגמה לפיה מספר המחלימים ביממה גדול ממספר החולים המאובחנים
כתבי כאן חדשות
22 באפריל 2020
10:41
עודכן ב 12:45

ד"ר טל ברוש, מרכז הצוות לטיפול במגיפות במשרד הבריאות אומר היום (רביעי) כי "בטוח שתהיה עלייה במספר החולים בגלל ההקלות בהסגר, השאלה היא אם זה יהיה נסבל". בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב אמר ד"ר ברוש: "זה הולך להיות משחק מתמשך של הלוך ושוב. יכול להיות שנראה עוד שבועיים החמרה –  כרגע יש רזרבות גדולות בבתי החולים". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

בסוגיית הקשישים אמר ד"ר ברוש כי "צריך לשחרר את הקשישים ואולי צריך לחייב בתי אבות לאפשר ביקורים של בני משפחה בתנאים מסוימים תחת מגבלות מסוימות למען בריאותם הנפשית של הקשישים".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר בדיון בוועדת החוץ והביטחון על הצעת החוק הפלילי ואיכון פלאפונים כי 15 אחוזים מהמבודדים מפרים את חובת הבידוד. "אין באפשרותנו לדעת האם הם חלו כבר", אמר בר סימן טוב והזהיר שבחורף הקרוב יהיה גל נוסף של נגיף הקורונה שיהיה משמעותי בשל מחלת השפעת בחודשים אלו״.

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמרה הבוקר לקרן נויבך בכאן רשת ב כי היא חוששת מגל שני של תחלואה בנגיף קורונה בחודש מאי - אם לא נקפיד על כללי הריחוק החברתי. "הכול תלוי במה שנעשה עכשיו ובמה תהיה האווירה הציבורית", אמרה פרופ' סדצקי.

סדצקי הוסיפה כי "עינינו נשואות לפתיחת מערכת החינוך, אך צריך להמתין שבועיים כדי להחליט אם אפשר לעשות עוד הקלות". לדבריה, האיסור לבקר קשישים הוא גזירה קשה מנשוא וכי זה הזמן להקל בה. עם זאת היא הזהירה כי עלול להיות לכך מחיר.

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' סדצקי בכאן רשת ב

ירידה נוספת במספר החולים בפועל

מספר הנדבקים בנגיף קורונה בישראל עלה ל-14,326 חולים. מדובר בעלייה של 443 מקרי הידבקות שאובחנו ביממה האחרונה. מצבם של 148 מתוכם מוגדר קשה, בהם 111 מונשמים. בנוסף, 4,961 בני אדם החלימו מהנגיף ושוחררו מבתי החולים. בכך נמשכת המגמה ולפיה מספר המחלימים ביממה גדול ממספר החולים המאובחנים. על פי נתוני משרד הבריאות, מספר החולים בפועל - ללא מחלימים ונפטרים, עומד היום על 9,178 בני אדם. אתמול נרשמו 9,261 חולים בפועל ושלשום 9,487.

מספר המתים מנגיף קורונה בישראל עלה הבוקר ל-187 בני אדם. בת 95 שסבלה ממחלות רקע מרובות מתה הלילה מהנגיף בבית החולים סורוקה בבאר שבע. אמש נפטרה בבית החולים שערי צדק חולת קורונה בת 52 שסבלה ממחלות רקע. בנה מאושפז גם הוא בבית החולים לאחר שנדבק בנגיף, מצבו מוגדר קשה.

במקביל, מספר הנדבקים בנגיף עלה ל-14,326 חולים. מדובר בעלייה של 443 מקרי הידבקות שאובחנו ביממה האחרונה. מצבם של 148 מתוכם מוגדר קשה, בהם 111 מונשמים. בנוסף, 4,961 בני אדם החלימו מהנגיף ושוחררו מבתי החולים. בכך נמשכת המגמה ולפיה מספר המחלימים ביממה גדול ממספר החולים המאובחנים.

מוקד בדיקות הקורונה במד"א ייסגר

במסגרת התוכנית להעברת בדיקות הקורונה ממגן דוד אדום לקופות החולים, מוקד הבדיקות של מד"א ייסגר - כך פורסם אמש (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מטופלים שירצו לעבור בדיקות קורונה יפנו אל הרופאים שלהם בקופות החולים לקבל בדיקה.


משרד הבריאות ביקש מהקופות להתחייב כי מרגע בקשת הבדיקה ועד לקבלת התוצאה לא יעברו יותר מ-48 שעות. רוב הקופות אמרו כי יוכלו לעשות זאת ב-24 שעות בלבד. התוכנית צפוייה לצאת אל הפועל לאחר יום העצמאות, בעוד כעשרה ימים. משרד הבריאות דורש מקופות החולים להשיג ציוד מחשוב לצורך מערך הבדיקות.

השתתפו בהכנת הידיעה: דקלה אהרן-שפרן, ורד פלמן וקטי דור