נבי שועייב של העדה הדרוזית
צילום: גילי יערי, פלאש 90

מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית: "למען הזקנים - עלינו לפעול יחד באחריות"

בשל נגיף קורונה, קרא שייח' מוואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, שלא לקיים את מנהגי חג נבי שועייב. זאת הפעם הראשונה בתולדות העדה שבה לא יתקיימו החגיגות המסורתיות
בחצי היום
22 באפריל 2020
15:59

מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, שייח' מוואפק טריף, קרא היום (רביעי) לבני העדה שלא להתפלל בבתי התפילה ולקיים בציבור את מנהגי חג נבי שועייב שיצויין בסוף השבוע. הקריאה מגיעה על מנת למנוע הדבקה נרחבת בנגיף קורונה. בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בכאן רשת ב, אמר השייח' טריף כי "הוראות משרד הבריאות אינן בגדר המלצות, אלא צווים שיש לקיימם". הוא הוסיף: "למען בני העדה ולמען הזקנים - עלינו לפעול יחד באחריות ובתבונה".

בראשית השבוע הודיע השייח' טריף כי לאחר התייעצות עם כל הגורמים הנוגעים בדבר, הוחלט לבטל את כל אירועי החג המתוכננים, בראשם התהלוכה המתוכננת לאתר קבר יתרו הסמוך לקרני חיטין שבגליל. זאת הפעם הראשונה בתולדות העדה הדרוזית שבה לא יתקיימו חגיגות נבי שועייב.

השייח' טריף ביקש להודות לצוותי הרפואה בישראל, אותם כינה "המלאכים בלבן", שבחזית המאבק בנגיף קורונה. "הרופאים וסגל האחיות מתמודדים שעה שעה מול הנגיף הארור, חשופים אך לא מוותרים ומקיימים את השליחות לה נועדו - לטפל באנשים ולהבריא אותם", אמר שייח' טריף. הוא הוסיף כי העדה הדרוזית מודה לכל הרופאים ומערך הרפואה על עבודתם ומסירותם האין-סופית.