שוטרי מג"ב בשכונת מאה שערים, היום
צילום: פלורליסט

עימותים בין שוטרים לתושבים בשכונת מאה שערים

העימותים פרצו לאחר שבשכונה הופץ כי עשרות שוטרים פשטו עליה בעקבות דיווח על התקהלות אסורה. עשרות שוטרי מג"ב פועלים בשכונה • הפרות סדר גם בבית שמש - שני מפגינים נעצרו
סולימאן מסוודה
22 באפריל 2020
18:44

עימותים פרצו היום (רביעי) אחר הצוהריים בין שוטרים לתושבים בשכונת מאה שערים בירושלים. זאת לאחר שבשכונה הופץ כי עשרות שוטרים פשטו עליה בעקבות דיווח על התקהלות אסורה. במאה שערים נמצאים עשרות שוטרי מג"ב. גם בבית שמש נערכת מחאה, שבמהלכה היו הפרות סדר. שני מפגינים נעצרו.


בתחילת השבוע פתחה המחלקה לחקירות שוטרים בבדיקה בעקבות האירוע שבו נפגעה הילדה זיסי מרגלית מרימון הלם שזרק שוטר לעברה בעת עימותים שאירעו בשכונה ביום חמישי שעבר. במחלקה לחקירות שוטרים בודקים את טענות המשפחה ומדגישים שלא מדובר עדיין בחקירה אלא בבדיקה בלבד, שבסיומה יוחלט אם יש מקום לפתוח בחקירה רשמית שבה ניתן לזמן את המעורבים.

מוקדם יותר החודש, הותקף באבנים רכב של עיריית ירושלים שהוביל דגימות קורונה ובו צוות מגן דוד אדום בשכונת מאה שערים. חובש נפגע בראשו ותלונה הוגשה למשטרה על האירוע. הצוות הגיע לקחת דגימה לאבחון הנגיף ברחוב זכריה הרופא. כשהגיעו לאזור החלו תושבים לזרוק אבנים לעברם ושמשות הרכב נופצו.