זיקוקים אשתקד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

למרות האישור: ראשי ערים נגד מופעי הזיקוקים ביום העצמאות

עיריות נתניה, ראשון לציון, רמת גן ובת ים הודיעו על ביטול המופעים • בחולון לעומת זאת ראש העיר הודיע שהם יתקיימו: "ילדי העיר היו סגורים בבתים יותר מחודש – חובה עלינו לשמח אותם"
הדס גרינברג
23 באפריל 2020
01:30
עודכן ב 13:24

ראש עיריית חולון מוטי ששון הודיע היום (חמישי) כי בערב יום העצמאות יתקיימו בעירו מופעי זיקוקין די-נור בשבעה מוקדים שונים כדי לאפשר לכל תושבי העיר להנות מהמופע. ששון אמר כי העלות מסתכמת בכ-80 אלף שקלים מתוך תקציב של שני מיליון שקלים שהוקצה לחגיגות יום העצמאות שבוטלו. לדבריו, "זה חודש וחצי ספונים ילדי חולון בביתם  וחובתנו לשמח אותם ". עיריית נתניה הודיעה גם היא על ביטול המופעים בעיר.

מנגד, עיריית ראשון לציון הודיעה כי החליטה לבטל את המופעים לאחר שיותר מ-11 אלף תושבים הצביעו בסקר ורובם התנגדו למופע הזיקוקים. ראש העיר רז קינסטליך אמר: "את הכסף שייחסך נדאג להעביר לרווחה, לטובת סיוע למשפחות נזקקות. בנוסף, בכסף ישמש לרכישת מחשבים שיושאלו לטובת תלמידים לצורך הלימוד מרחוק כאשר לאחר מכן המחשבים האלה יחזרו לבתי הספר לטובת תלמידי העיר"

ראשי ערים נוספים מתחו הלילה ביקורת על החלטת הממשלה מאתמול לאשר מופעי זיקוקים ולייזר. ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, אומר כי מחד אסרו על המשפחות השכולות לפקוד את קברי יקיריהן שנפלו כאשר הגנו על המדינה ומאידך אישרו מופעי זיקוקים שיגרמו להתקהלויות.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, אמר כי מופעי זיקוקים מסכנים את בריאות הציבור נוסף על הבזבוז הכספי הכרוך בהם בעת משבר כלכלי. גם ראש עיריית בת־ים, צביקה ברוט, הודיע על ביטול מופע הזיקוקים מטעמים אלה.

על פי ההצעת השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, שאושרה אתמול כאמור, מאושרים מופעי הזיקוקים ובלבד שלא יפרו את הוראות משרד הבריאות. אלו יתקיימו השנה במספר מוקדים בכל רשות מקומית ולא רק במוקד מרכזי אחד. כך שיתאפשר למספר רב ככל הניתן של תושבים הרשות המקומית לצפות בהם, מבלי להפר את הוראות משרד הבריאות.