ארכיון
צילום: פלאש 90

משבוע הבא: הדסה ואיכילוב יחדשו טיפולי פוריות

הפורום הנשי לפוריות עתר היום לבג"ץ בדרישה לחדש את הטיפולים • בביקור בבית ספר לחינוך מיוחד אמר השר רפי פרץ כי "מערכת החינוך ערוכה לחזור בצורה הדרגתית לשגרה"
כתבי כאן חדשות
23 באפריל 2020
12:51
עודכן ב 15:05

בצל משבר הקורונה, בתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ואיכילוב בתל אביב יחדשו בשבוע הבא את טיפולי הפוריות. במערכת הבריאות מעריכים כי בתי חולים נוספים יודיעו בימים הקרובים על חידוש פעילות. הפורום הנשי לפוריות עתר היום לבג"ץ בדרישה לחדש את הטיפולים שהופסקו בעקבות התפשטות המגפה.

בתוך כך, כפי שפורסם בכאן חדשות, מסוף השבוע הבא תעבור האחריות לבדיקות קורונה ממגן דוד אדום לקופות החולים. בתדרוך לעיתונאים אמר ראש חטיבת רגולציה במשרד הבריאות, מוריס דורפמן, כי מטופל יוכל לקבל בדיקה לקורונה כמו כל בדיקה אחרת דרך רופא בקופה. הוא הוסיף כי יש 150 סניפים של קופות החולים שבהם אפשר לעשות את הבדיקה והקופות יהיו חייבות לתת תשובה בתוך 24 שעות.

מערכת החינוך תשוב בהדרגה לפעילות?

על רקע חזרתה של מערכת החינוך המיוחד לפעילות היום, שר החינוך רפי פרץ קרא (חמישי) לממשלה "לאשר בהקדם את החזרה המדורגת של מערכת החינוך". פרץ אמר את הדברים בביקור שקיים הבוקר בבית הספר לחינוך מיוחד "גוונים" באשדוד. 

שר החינוך התייחס לחזרה של החינוך הכללי, והסביר כי ״מערכת החינוך ערוכה לחזור בצורה הדרגתית לשגרה. בקבוצות קטנות וברוטציה. אם נפתחים עסקים ומרכזי מסחר אין סיבה שהחינוך לא יחזור גם, במתכונת שונה".

כ-40 אלף תלמידי החינוך המיוחד חזרו השבוע ללימודים. פרץ החמיא לצוותים החינוכיים ואמר: "ראיתי פה היום חזרה שנעשתה בצורה זהירה וטובה, הצוותים והתלמידים עמדו בנהלים וחזרו ללמוד. החינוך המיוחד הוא ראש החץ בחזרה לשגרה של הלימודים".

נתיבות: הפרת ההנחיות בפסח הביאה להדבקה

בעקבות סעודת ליל סדר מרובת משתתפים, 15 מקרי קורונה התגלו בנתיבות. בפרסום של העירייה היום נכתב כי עלייה במספר הנדבקים בעיר נובעת משני מקרים חריגים של משפחות שאירחו בערב החג אורחים שלא מהמשפחה הגרעינית. בנתיבות חוששים שיוטל סגר על העיר בעקבות העלייה במקרי ההדבקה. 

בבית החולים פוריה מאושפז דייר בית אבות בן 86, שכבר שוחרר מבית החולים בשבוע שעבר, אחרי ששתי בדיקות קורונה שעבר חזרו שליליות. אחרי ששב לביתו החל לחוש שוב בתסמיני הנגיף, וכשחש קשיים בנשימה הגיע שוב לבית החולים. בבדיקה נוספת שנערכה לו התגלה שוב כחיובי לנגיף, הוא הורדם ומונשם במצב קשה. 

סדצקי: "את הצעדים הקשים יש לקיים לאורך זמן"

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, הפרופ' סיגל סדצקי, אמרה הבוקר (חמישי) בראיון לכאן רשת ב, כי היא סבורה שמגיפת קורונה אינה מאחורינו. לדבריה - הציבור, שראוי בעיקר לשבחים על ציות להנחיות, צריך להבין שאת הצעדים הקשים שננקטו צריך לקיים לאורך זמן והדגישה כי אין פתרונות קסם.
סדצקי אמרה כי המטרה של משרד הבריאות היא להגיע לקבלת תוצאות הבדיקות לאיתור חולי קורונה כעבור 36 שעות, וכי אין לה תאריך שבו היא מעריכה שנגיע ליעד זה.

על ההחלטה שלא לאפשר למשפחות שכולות לפקוד את בתי העלמין ביום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה, אמרה כי אישור היה גורם לצפיפות גדולה. "זו החלטה מאוד כואבת", הוסיפה.

באב"ד: "נערכים להרחבת פעילות המשק"

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, אמר הבוקר (חמישי) בראיון לכאן רשת ב' כי בקרוב תאפשר הממשלה פתיחת חנויות מענפים נוספים, זאת כאשר המענה האמיתי למשק הוא ברור - פתיחתו מחדש.

לגביי המאבק עם הסתדרות המורים אמר באב"ד כי אין לו בוז למורים, אך הוא חושב שהנהגתם טועה טעות גדולה וגוררת את המורים למאבק מיותר, תוך היעדר סולידריות עם הציבור. לדברי באב"ד, בעוד ששאר עובדי המיגזר הציבורי נמצאים בחופשה ללא תשלום, וימי החופש על חשבונם, המורים מקבלים שכר מלא, ונדרשים ללמד רק במחצית מהזמן, ועל כן יידרשו לעבוד בחודשי הקיץ. עוד הוסיף כי בהמשך יתקיימו דיונים על קיצוץ שכרם של עובדי המדינה. בראיון באב"ד הודה כי הטיפול בעצמאים היה איטי, ולדבריו כעת מנסים לשפר זאת.

בהכנת הידיעה השתתפו דקלה אהרון שפרן, ורד פלמן, אוריה אלקיים, אסף פוזיילוב ואורלי אלקלעי