חזרות לטקס יום העצמאות, חני ליפשיץ
צילום: הדס פרוש ויונתן זינדל, פלאש90

בהוראת רבנים: נציגת הארגון ביטלה השתתפותה בטקס הדלקת המשואות

פרסום ראשון: נציגת הארגון בנפאל, חני ליפשיץ, הוזמנה להדליק משואה בטקס המרכזי בליל יום העצמאות, מכתב שקיבלה מבית הדין של החסידות הורה לה להימנע מהשתתפות במעמד | אחיה של ליפשיץ : "חבורת מנותקים. רבנים אנטי ציוניים שנותנים מחסה בקהילותיהם לפדופילים מורשעים"
עקיבא ווייס
23 באפריל 2020
10:58
עודכן ב 12:19

שליחת ארגון חב"ד, חני ליפשיץ, ביטלה את השתתפותה בטקס הדלקת המשואות בליל יום העצמאות בהוראת רבנים, כך פורסם לראשונה הבוקר (חמישי) בכאן חדשות. בית הדין הרבני של החסידות הודיע במכתב לליפשיץ על כך שאינו מאשר את השתתפותה.

בהודעה רשמית של משרד התרבות נכתב כי נבצר מליפשיץ להשתתף בטקס, אך לא נמסרה הסיבה לכך. בהודעה נמסר כי ליפשיץ הודתה לשרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב ולחברי הוועדה הציבורית על הכבוד הגדול שנפל בחלקה להימנות על משיאי המשואות בטקס הדלקת המשואות הממלכתי.

מאגודת חסידי חב"ד נמסר כי "הסמכות לאישור ההשתתפות באירועים ציבוריים מטעם חב"ד בארץ הקודש, היא בידי אגודת חסידי חב"ד, ובראשם בית דין רבני חב"ד, כפי הוראת כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו. 

"תנועת חב"ד, שמפעילה אלפי מוסדות ובתי חב"ד של שליחים מסורים, חייבת לפעול אך ורק על פי הפרוטוקול והסדר שהטמיע בה הרבי בעצמו, וכל עקיפה של הסדר הנ"ל, עלולה לפגוע בעבודה הנפלאה והחשובה שנציגי חב"ד ברחבי העולם עושים מדי יום ביומו.

"אנו מודים לצוות בראשותה של השרה מירי רגב על הרצון להעריך את העבודה המרשימה שנעשית בכל העולם כדי לחבר את כל גווני עם ישראל, ונמשיך לעשות ככל יכולתנו כפי שציווה עלינו הרבי לאורך כל השנים".

"רבנים אנטי ציוניים רודפי כבוד"

בתוך כך הגיב לדברים יחיאל פליישמן, אח של חני ליפשיץ, בפייסבוק: "אולי זה דווקא טוב שהיום הזה הגיע, שהאמת יוצאת אל האור. טוב שכולם יידעו את פרצופם האמיתי של אנשי הצביעות והשקר", פתח את הפוסט החריף. 

"רבנים רודפי כבוד שמסתובבים במסדרונות הכנסת הציונית בכדי שיימחאו להם כפיים וייחלקו תקציבי מדינה להם ולמקורביהם. רבנים שמקבלים תרומות ומקיימים עסקים ענפים ממקורות פליליים ומפוקפקים. רבנים שנותנים מחסה בקהילותיהם לפדופילים מורשעים שממשיכים לפגוע בילדים ולו רק כדי שלא יוסגרו למשטרת הציונים".


"זו חבורת מנותקים הממנים אחד את השני לתפקידים עתירי תקציבים ולא קשובים לצרכי הציבור. במקום להקדיש מזמנם לטיפול ועזרה במאות מקרי השכול והמוות הקשים שפגעו בבני קהילתם עקב נגיף הקורונה, כל עיסוקם בשבועיים האחרונים היה התעללות חסרת רחמים, לחצים ואיומים לפיטוריה בגסות רוח ממפעל חייה של אחותי היקרה שמוסרת את נפשה ואת נפש משפחתה בשליחות לא פשוטה בנפאל. חב״ד היא תנועה אנטי ציונית למי שלא יודע".