מאיר שלו
צילום: פלאש 90

מאיר שלו: מותר ללכת לאיקאה אבל לא לעלות לקבר

הסופר תקף את הממשלה בריאיון לכאן הלילה והצהיר שמאז שנתניהו הפר את הסגר – גם הוא לא מציית: "אתה מבין את הממשלה המטומטמת־המטורפת הזאת? שמרשה לך לקנות באיקאה אבל לא לעלות לקבר?" | האזינו לריאיון המלא
כאן הלילה
24 באפריל 2020
01:30

הסופר מאיר שלו התראיין אמש (חמישי) בכאן רשת ב ותקף בחריפות את הממשלה והעומד בראשה בנימין נתניהו. לרוני קובן בתוכנית "כאן הלילה" אמר: "מאז שביבי אירח את הבן שלו בליל הסדר, מה שנמנע ממני לעשות, אני מפר את הסגר באופן הפגנתי, אף שרואים את זה רק חזירים ותנים, חדלתי לציית להוראה הזאת".

שלו, שהיה לוחם בסיירת גולני, התייחס לאיסור העלייה לקברים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ואמר: "השנה יהיה יום זיכרון נהדר. אתה יכול ללכת לאיקאה אבל לא ללכת לבקר את חבר שלך. אתה מבין את הממשלה המטומטמת־המטורפת הזאת? שמרשה לך לקנות באיקאה אבל לא לעלות לקבר?".

האזינו לריאיון המלא של מאיר שלו בכאן רשת ב

על הפציעה במסגרת השירות הצבאי הוסיף: "לא נפצעתי באירוע הירואי אלא מאש כוחותינו. זאת הייתה פציעה קשה, נוריתי בארבעה קליעים. הייתי כמה חודשים בבית החולים, אז זה נכנס פה ושם לספרים אבל אני לא יכול לומר שאני בטראומה".

על הסגר ביום העצמאות הוסיף: "גם את יום העצמאות אני כנראה אעשה באיקאה". בתגובה לשאלה אם הבידוד שינה משהו בכתיבה שלו אמר: "לא חל שינוי באורח החיים שלי כבר שנים. אני עובד מהבית, כותב רומן חדש, מקווה לגמור אותו בעוד שנה. ביום העצמאות אני אשאיר את הסלולרי שלי בבית – כדי שהשב"כ לא יידע איפה אני – ואלך לבקר את המשפחה שלי עם מסכות על הפנים".

עוד התייחס הסופר בחריפות לדברי ראש הממשלה בטקס ביד ושם, שאמר כי בניגוד לשואה – הפעם זיהינו את הסכנה בזמן, ואמר: "מה עובר לך בראש? מי זה שלא זיהה בזמן את השואה? היה מודיעין? היה צבא? הייתה מדינה? ואת מי אתה מאשים? את הקורבנות? ומה בדיוק זיהיתם עכשיו? יש מחסור במיטות, מחסור בתקנים. צריכה להיות פה ועדת חקירה כמו אחרי יום כיפור. זאת ממשלה שנתפסה עם המכנסיים למטה".