אסף זמיר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יחליף את רגב? אסף זמיר מתקרב לתיק הספורט

בכירים בעולם הספורט טענו: "הבנו ש-90% שהוא שר הספורט הבא" • זמיר מעוניין גם בתיק התרבות אך קיים סיכוי שלא יקבל אותו" • נחתם הסכם קוליציוני בין כחול לבן והעבודה: פרץ שר הכלכלה שמולי ברווחה • לפי ההסכם, פרץ יהיה חבר בקבינט העל הכלכלי חברתי
יואב קרקובסקי ויואב בורוביץ'
24 באפריל 2020
08:38
עודכן ב 10:15

אסף זמיר מתקרב לתיק הספורט: מקורות בכירים בעולם הספורט אמרו הבוקר (שישי) כי זמיר מיועד להיות שר הספורט בממשלה הבאה. אנשים ששוחחו עמו ביממה האחרונה טוענים שהבינו ממנו כי לפחות 90% שהוא יקבל את התפקיד. 

זמיר מעוניין גם בתיק התרבות אך גורמים המקורבים לו טוענים כי "דווקא קיים סיכוי שהוא לא יקבל את תיק התרבות כי צריך לחלק כמה שיותר תיקים בממשלה החדשה. הנושא הזה עדיין לא נסגר". זמיר, סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר, אמור להחליף בתפקיד את מירי רגב מהליכוד ששימשה כשרת התרבות והספורט מאז 2015.

יושב ראש כחול לבן כחול לבן ויושב ראש מפלגת העבודה חתמו על הסכם קוליציוני בין המפלגות. לפי ההסכם, חפרץ יכהן כשר הכלכלה והתעשיה וחבר הכנסתאיציק שמולי יכהן כשר הרווחה והשירותים החברתיים. כמו כן, פרץ יהיה חבר בקבינט העל הכלכלי- החברתי, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, בני גנץ ושר האוצר. 

שמולי יהיה חבר בוועדת השרים לחקיקה ובקבינט הכלכלי-חברתי. כמו כן, סוכם כי למפלגת העבודה יהיה נציג בוועדת השרים להתמודדות עם משבר הקורונה ובקבינט הפיוס. בנוסף לכך, סיכמו הצדדים על הכנת מתווה משותף לקראת תקציב המדינה הקרוב וגיבוש קווי היסוד של הממשלה.

בני גנץ הגיב לחתימה ומסר: "אני מברך את יו"ר העבודה, פרץ, מנהיג בעל ניסיון פרלמנטרי, מינסטריאלי, ונושא דגל חברתי משמעותי וחשוב, ואת שמולי, מחברי הכנסת החברתיים והחרוצים ביותר, על ההצטרפות לגוש כחול לבן בממשלה המיועדת. יחד נסייע במאבק בקורונה והשלכותיה, ונדאג לשמירה על שלטון החוק והדמוקרטיה הישראלית".

יו”ר מפלגת העבודה, ח”כ עמיר פרץ מסר: "אנחנו נכנסים לממשלת אחדות שוויונית עם רוטציה בתפקיד ראש הממשלה בעוד כשנה וחצי. נוביל בממשלה מדיניות חברתית סוציאלית שתבנה מחדש את מדינת הרווחה ותתמודד עם ההשלכות הכלכליות של משבר הקורונה". 

הלילה אישרה מליאת הכנסת את הקמת הוועדה המיוחדת שתדון בתיקון לחוק יסוד הממשלה, כך שיתאפשר להקים ממשלה במתווה של ראש ממשלה מכהן וראש ממשלה חלופי, כפי שנקבע בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן. 49 חברי כנסת הצביעו בעד, ו-32 התנגדו. יוזם התיקון לחוק, ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן, נבחר לעמוד בראש הוועדה. גינזבורג אמר כי המטרה היא להקים ממשלת אחדות שוויונית, שתוכל לפעול למען האזרחים ותמנע בחירות רביעיות.