-

ועדת השרים אישרה: סגר בשכונות בבית שמש ונתיבות

הסגר יחל ביום ראשון ויימשך חמישה ימים • בנתיבות התפרץ נגיף קורונה לאחר ששתי משפחות אירחו בליל הסדר אנשים שלא מהמשפחה הגרעינית. בסך הכל יש בעיר כמה עשרות חולי קורונה | כל פרטי הסגר
גילי כהן ואסף פוזיילוב
24 באפריל 2020
17:15

לבקשת משרד הבריאות, ועדת השרים התכנסה היום (שישי) ואישרה סגר על שכונות בנתיבות ובבית שמש. הסגר יחל ביום ראשון ויימשך חמישה ימים. בנתיבות - השכונות נטעים ושלום בונייך, והרחובות - חזני, צבאן, הצאלה, ברוש, ביל"ו וגרשונוביץ יוכרזו "אזור מוגבל". בבית שמש יוטל הסגר על השכונות נחלה וקריית בית שמש ב'.

"בתקופת תוקפה של ההכרזה, משרד הביטחון באמצעות פיקוד העורף יבטיח קיום אספקה קיומית של מזון, מצרכים ושירותים קיומיים וסיוע לאוכלוסייה בתוך האזור", נמסר בהודעה של הממשלה. על פי התקנות, תיאסר כניסה לאזורים אלה, למעט מקרים חריגים.

בנתיבות התפרץ נגיף קורונה לאחר ששתי משפחות אירחו בליל הסדר אנשים שלא מהמשפחה הגרעינית. בעיר התגלו 15 מקרים של הידבקות בנגיף ובסך הכל יש בנתיבות כמה עשרות חולי קורונה. בבית שמש יש קרוב למאה חולים.

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה שורת הקלות נוספות בהסגר, כחלק מהמאמצים להחזרת המשק לפעילות עקב מגפת קורונה. השרים אישרו פתיחת רוב חנויות הרחוב תחת מגבלות, ופתיחת מכוני יופי ומספרות. כמו כן אושר איסוף עצמי של מזון ממסעדות. תקנה נוספת עליה דנו השרים היא מתן סמכות לפקחי שמורות הטבע והגנים לאכוף את תקנות הקורונה.

כמו כן עדכנה הממשלה את חובת עטיית המסיכות מגיל שבע ומעלה. קנס של 200 שקלים יוטל על מפירי החובה, ללא אזהרה ראשונית כפי שהיה עד כה. משרד הבריאות וראש הממשלה אמרו במהלך הישיבה כי "המסכות ממילא במודעות של הציבור ושכדי שנוכל להמשיך לשחרר. חייבים שהמסכות יהיו חובה ברורה".