איש חב"ד
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חב"ד שלחה ציוד רפואי והומניטרי ליהודים באיראן

ברקע ההחלטה שלא לאפשר את השתתפותה של חני ליפשיץ בטקס הדלקת המשואות, החסידות ציינה שלא רוצה להיחשב "ציונית" כדי לשמר קשרים עם מדינות שלישראל אין קשרים רשמיים איתן
כרמלה מנשה
24 באפריל 2020
21:15

חסידות חב"ד שלחה ציוד ואמצעים, בהם מסכות וציוד רפואי והומניטרי בשווי מיליוני שקלים, לקהילות היהודיות באיראן ובמדינות נוספות שלישראל אין קשרים רשמיים איתן. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. בחסידות ציינו כי ההחלטה, עליה פורסם לראשונה בכאן חדשות, שלא לאפשר לנציגה חני ליפשיץ להשיא משואה ביום העצמאות נובעת גם מכך שהחסידות עשויה להיות מוגדרת כ"ציונית", וכך לא יוכלו בחב"ד לעבוד עם מדינות שעוינות את ישראל.


"חב"ד זו תנועה יהודית, ואם היא תהיה מזוהה עם מדינת ישראל, זו תהיה פגיעה של ממש במפעל שלה. יש לחב"ד כ-3,000 שליחים ברחבי העולם שמקושרים לכל המדינות בעולם" אומרים בחסידות.

אתמול הודיע בית הדין הרבני של החסידות לליפשיץ על כך שאינו מאשר את השתתפותה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות. בהודעה נמסר כי ליפשיץ הודתה לשרת התרבות והספורט מירי רגב ולחברי הוועדה הציבורית על הכבוד הגדול שנפל בחלקה להימנות על משיאי המשואות בטקס הדלקת המשואות הממלכתי.

אחיה של ליפשיץ, יחיאל פליישמן, הגיב להחלטה: "אולי זה דווקא טוב שהיום הזה הגיע, שהאמת יוצאת אל האור. טוב שכולם יידעו את פרצופם האמיתי של אנשי הצביעות והשקר", תקף את חב"ד.