האוזר והנדל
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

השניים שכפו על נתניהו וגנץ ממשלה: הנדל והאוזר מדברים

שני חברי הכנסת, שמנעו ממשלה צרה, אומרים שלא יהיו מוכנים להתפתות לשלל הצעות של הליכוד. הנדל והאוזר מעריכים שראש הממשלה יכבד את הרוטציה, ובני גנץ יהיה ראש ממשלה
ירון דקל
24 באפריל 2020
23:07

שני חברי הכנסת שכפו על בנימין נתניהו ובני גנץ לחבור לממשלה אחת, ומנעו ממשלה צרה הם יועז הנדל וצבי האוזר. בריאיון לירון דקל ששודר הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 הם אומרים שלא יהיו מוכנים להתפתות לשלל הצעות, שבאמצעותן מנסה הליכוד לצרף אותם לממשלה צרה בראשות נתניהו, ומעריכים שראש הממשלה יכבד את הרוטציה - ובני גנץ יהיה ראש ממשלה.

האוזר התייחס לגודלה המסתמן של הממשלה, שתכלול 36 שרים, ואמר כי  הייתה יכולה להיות ממשלה יותר קטנה. חבר הכנסת הזכיר האוזר את הממשלה שקמה בשנת 2009 וכללה 30 שרים. "היא החזיקה ארבע שנים מלאות. עם ישראל זוכר ממשלה יציבה ויעילה, אולי אחת הממשלות הטובות ביותר", אמר בריאיון.

חבר הכנסת הבהיר שישיבה תחת נתניהו זו הפרה של הבטחת בחירות, אך בנסיבות המצב, לדבריו, זו הייתה הברירה היחידה. "רוב מצביעי כחול לבן תומכים בצעד של ממשלת אחדות", ציין האוזר.

הנדל התייחס לכהונת נתניהו כשמתנהלים נגדו שלושה כתבי אישום: לנתניהו מתחיל משפט ב-24 במאי. החוק מאפשר לו להמשיך לכהן. האם ראש הממשלה שיכהן תחת כתב אישום זה ראוי - לא. אני מוכן להתפשר כי חלופות אחרות הן נוראיות".

בנושא הישיבה עם הרשימה המשותפת אמר הנדל שהוא לא מוכן לשבת גם עם כהניסטים בממשלה - "זה אומר שאני שונא יהודים?", תהה כשהוזכר כי מכנים אותו "שונא ערבים". 

"הצגתי את עמדותיי כאיש ימין מהרגע הראשון. מי שלא רצה להקשיב לי ולהאמין לי זו בעיה שלו", הוסיף הנדל והבהיר: "אף אחד לא יכריח אותי לשתף פעולה עם רשימה שקוראת לסיומה של מדינת ישראל".