דן אלדד ואביחי מנדלבליט
צילומים: משרד משפטים; אוליבר פיטוסי, פלאש 90

כ-100 עורכות ועורכי דין ממשרדים פרטיים חתמו על מכתב תמיכה ביועמ"ש

עורכי הדין כתבו כי הם מביעים אמון מלא במנדלבליט כפרקליט הגון, ומתנגדים לנסיונות להחלישו. בין עורכי הדין שחתמו על המכתב נמצא פיני רובין שייצג את ראש הממשלה, עמית בכר ראש מחוז ת"א בלשכת עוה"ד ונדב ויסמן תובע במשפט של אלאור אזריה
תמר אלמוג
25 באפריל 2020
12:25

כ-100 עורכי דין ממשרדים פרטיים חתמו על מכתב תמיכה ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ובו קריאה לשמור על עצמאות מערכת אכיפת החוק. בין השאר כתבו כי הם מביעים אמון מלא במנדלבליט כפרקליט הגון, ומתנגדים לנסיונות להחלישו. 

בין עורכי הדין שחתמו על המכתב, פיני רובין שייצג את ראש הממשלה, עמית בכר ראש מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין ושהיה בפרקליטות מיסוי וכלכלה, לילי באומהקר לשעבר ראש חטיבת התביעות במשטרה, ונדב ויסמן שהיה התובע במשפט אלאור אזריה.

אתמול בכירים בפרקליטות פנו במכתב לממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד, ובו כתבו שהם מזועזעים מהתנהלותו, "שאין לה מקום בארגון עם ערכים של יושר, אמת ושמירה על החוק". הבכירים ובהם המשנים לפרקליט המדינה ופרקליטי המחוזות כתבו כי יש להם אמון מלא ביועץ מנלדבליט והביעו תמיכה בו. הפרקליטים הסבירו כי בחרו באופן תקדימי להביע עמדתם בקול לנוכח התנהלותו של אלדד והודעתו "המבישה".