גנץ, פרץ ושמולי, ארכיון
צילום: פלאש 90

העבודה אישרה את הכניסה לממשלת נתניהו

מרב מיכאלי תקפה את ההחלטה: "גנץ ואשכנזי, והיום גם פרץ ושמולי, עשו את הגניבה הפוליטית הגדולה" • יו"ר מרצ קרא לפעילי העבודה לחבור אליו • נמשך המאבק על תיק הבריאות אחרי התפטרות ליצמן
כתבי כאן חדשות
26 באפריל 2020
22:16

ועידת מפלגת העבודה אישרה הערב (ראשון) ברוב של 64.2% את הצעת היו"ר עמיר פרץ להיכנס לממשלה בראשות בנימין נתניהו וניהול משא ומתן לשיתוף פעולה עם מפלגת כחול לבן. חברת הכנסת מרב מיכאלי, שהייתה המתנגדת הבולטת להסכם, אמרה הערב כי תודיע על צעדיה להמשך אחרי תשובת בית המשפט העליון לעתירה נגד ההסכם הקואליציוני בין כחול לבן לליכוד.

מיכאלי תקפה בחריפות את ההחלטה שהתקבלה בוועידה ואמרה כי "גנץ ואשכנזי, והיום גם פרץ ושמולי, עשו את הגניבה הפוליטית הגדולה של קולות הישראלים והישראליות שבחרו בהם. ההסכם הקואליציוני שלהם עם ביבי הוא אוסף מביש של שקרים ועיוותים, והוא עוד ייבחן בבית המשפט העליון".

ח"כ איציק שמולי בירך על ההחלטה ואמר: "לא מדובר בהכרעה קלה, אך תחת נסיבות החירום היא האחראית והנכונה מכולן. בכוונתנו להיאבק מתוך הממשלה למען שינוי טוטאלי של המדיניות החברתית-כלכלית, ובתוכה מתן מענה משמעותי יותר לנפגעי המשבר הכלכלי של הקורונה, וכן להיות הסמן השמאלי שירסן כל ניסיון לפגוע בדמוקרטיה, או לקדם סיפוח חד צדדי". 

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ קרא לפעילי מפלגת העבודה לחבור למפלגתו. הוא תקף את ההחלטה על הכניסה לממשלה: "פרץ ושמולי קוברים היום את מפלגת העבודה בקבורת חמור משפילה וזוחלים תחת נאשם בפלילים עבור ג'ובים בשולי הממשלה המנופחת והמושחתת בתולדות המדינה". 

בתוך כך, נמשך המאבק על תיק הבריאות אחרי שיעקב ליצמן הודיע כי לא ימשיך לכהן כשר. היום נפתח המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן בשאלה מי יכהן כשר הבריאות. גבי אשכנזי, שבמהלך המו"מ דיבר על כך שהוא מעוניין בתיק - מסרב כעת לוותר על תיק החוץ. מבחינת כחול לבן, מרגע שליצמן עזב התיק הפך לסחורה פחות מבוקשת. למרות זאת אומרים בכחול לבן שיהיו מוכנים לשלם מחיר גבוה על תיק הבריאות. נתניהו בשלב זה מעדיף לשמור את התיק בליכוד, ולא מציע אותו לימינה או לאף אחד אחר. הוא מעדיף שמשבר הקורונה ינוהל בלעדית תחת אחריותו.

בהכנת הידיעה השתתפו יערה שפירא, יואב קרקובסקי ומיכאל שמש