זירת הפיגוע בכפר סבא
צילום: דוברות המשטרה

אחות הפצועה בפיגוע: "עשו את זה בכוונה ביום הזיכרון"

אישה בת 62 נדקרה ברחוב גלגלי הפלדה סמוך למתחם G בכפר סבא ונפצעה בינוני. אזרח שהבחין במתרחש ירה לעבר המחבל - פלסטיני בן 19 מטול כרם. המשטרה קבעה כי מדובר בפיגוע
אורלי אלקלעי ואיתי שיקמן
28 באפריל 2020
13:11
עודכן ב 16:43

פיגוע דקירה בכפר סבא: אישה בת 62 נפצעה בינוני עד קשה ברחוב ויצמן, סמוך לקניון G בעיר. התוקף, פלסטיני בן 19 תושב השטחים, שעטה מסכה על פניו, תקף את האישה בפלג גופה העליון, בגבה ובצוואר. לאחר שקיבלה טיפול רפואי והועברה לבית החולים הוגדר מצבה קל.

מאבטח שהבחין בנעשה ירה לעברו וניטרל אותו. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו את הפצועה לבית חולים מאיר כשהיא בהכרה. אחותה של הפצועה, רונית, אמרה בזעם: "הם עשו את זה בכוונה היום, ביום הזיכרון. נמאס". היא הוסיפה: "אני רוצה למנוע את הפיגוע הבא. ראש הממשלה ובני גנץ צריכים לפעול לזה".חובש מד"א, אלעזר חבאני, סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו אשה כבת 62 בהכרה מלאה, היא שכבה על הכביש, בצענו בדיקה ראשונית והבחנו במספר פציעות מדממות, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימום ופינינו אותה בדחיפות לבית החולים תוך המשך טיפול ודיווח לרופאים שימתינו לנו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב לפיגוע ומסר: "תפילותינו נתונות להחלמת הפצועה שנדקרה על ידי מחבל בכפר סבא. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסרת פשרות למען שלום אזרחינו בכל מקום אשר יהיו".