חני ליפשיץ
צילום מסך

המשואה הגנוזה: צפו בסרטון שהוכן לשליחת חב"ד שביטלה השתתפותה

בשבוע שעבר ביטלה חני ליפשיץ את השתתפותה בטקס הדלקת המשואות. מלבד הקליפ שנגנז, פורסם גם הטקסט שבאמצעותו אמורים היו מנחי הטקס להציג אותה
עקיבא ווייס
29 באפריל 2020
15:55

שבוע לאחר ששליחת חב"ד בנפאל חני ליפשיץ ביטלה את השתתפותה בטקס הדלקת המשואות בעקבות הוראת בית הדין הרבני של חב"ד, היום (רביעי) נחשף הסרטון שהוכן לליפשיץ ואמור היה להיות משודר בטקס. בנוסף, נחשף גם הטקסט באמצעותו אמורים היו מנחי הטקס להציג את ליפשיץ.


כך נפתח הטקסט: "בשנות החמישים קרא הרבי מלובביץ' לחסידיו הרבים להקים ברחבי העולם בתי חב"ד, כדי שלכל יהודי בכל העולם יהיה בית שיוכל לחזור אליו. היום פועלים יותר מ-3,600 בתי חב"ד ברחבי העולם ודלתם פתוחה לכל היהודי, לעזרה רוחנית או גשמית.

"לפני עשרים שנה בדיוק, ביום הזיכרון תש"ס שלח הרבי זוג צעיר לקטמנדו שבנפאל כדי להקים במקום את בית חב"ד. מאז ועד היום חני והרב חזקי ליפשיץ מארחים בכל שנה במאור פנים ובלב פתוח אלפי מטיילים ישראלים ויהודים.

"בית חב"ד בקטמנדו הוא מגדלור של חסד, מקום מפגש לשלל גווניה של החברה הישראלית ומרכז סיוע לכל נזקק - בימי שגרה ובעתות חירום. הוא מייצג בכבוד את המפעל האדיר של בתי חב"ד בארץ ובעולם".

ביום חמישי שעבר פורסם בכאן חדשות כי בית הדין שלח מכתב לליפשיץ לאחר שלא קיבלה אישור מאגודת חסידי חב"ד להשיא את המשואה. מאגודת חסידי חב"ד נמסר כי "תנועת חב"ד, שמפעילה אלפי מוסדות ובתי חב"ד של שליחים מסורים, חייבת לפעול אך ורק על פי הפרוטוקול והסדר שהטמיע בה הרבי בעצמו, וכל עקיפה של הסדר הנ"ל, עלולה לפגוע בעבודה הנפלאה והחשובה שנציגי חב"ד ברחבי העולם עושים מדי יום ביומו".