החשוד ברצח אשתו בחולון
מתוך המשפט

הרצח בחולון: מעצרו של מנדפרו אלאזה הוארך בעשרה ימים

השופטת בבית משפט השלום בתל אביב: "מדובר ברצח אכזרי שבוצע לעיני ילדים" • בחקירתו במשטרה הודה הבעל כי דקר למוות את אשתו • לדבריו, הוא חשד בה שבגדה בו עם חברו הטוב
דניאל אלעזר
29 באפריל 2020
19:14

הרצח בחולון: מעצרו של מנדפרו אלאזה החשוד ברצח אשתו הוארך הערב (רביעי) בעשרה ימים בבית משפט השלום בתל אביב. השופטת אמרה בדיון: ״מדובר ברצח אכזרי ביותר שבוצע לעיני ילדים קטנים וזאת לאחר שהחשוד שוחרר חודש וחצי טרם האירוע כלפי אותה אישה. נשקפת מסוכנות גבוהה מאוד".

ראש צוות לחוק הנוער בעיריית חולון, זיוה כהן־פורת, אמרה לליאת רגב בכאן רשת ב כי הומלץ לאישה שנרצחה להישאר במקלט לנשים מוכות שבו שהתה, אך היא השיבה שהיא מרגישה בטוחה לשוב לביתה, משום שבעלה היה כלוא. עוד אמרה כהן־פורת כי גם עם שחרורו של הבעל, סירבה האישה לשוב למקלט.

בחקירתו במשטרה הודה הבעל כי דקר למוות את אשתו. לדבריו, הוא חשד בה שבגדה בו עם חברו הטוב. החשוד, בן 37, שוחרר מן הכלא בחודש שעבר לאחר שנשא עונש של שמונה חודשי מאסר בשל אלימות כלפי אשתו.


קרובת משפחה של החשוד ברצח סיפרה הבוקר לכאן חדשות כי אחרי שהשתחרר מהכלא, הוא גר אצל אחותו. לאחר שבועיים, בני הזוג החליטו להשלים. עוד סיפרה הקרובה על הנרצחת: "היא ילדה טובה, אני לא יודעת מה קרה. אין לי מילים. אני לא יודעת כלום. כל המשפחה שלנו (של החשוד, ד"א) אוהבים אותה".

עורכת הדין תמר ארליך, שייצגה את החשוד במשפטו האחרון, סיפרה: ״הייתי איתו בקשר שבוע אחרי שהשתחרר מהכלא. לא ידעתי שהוא חזר הביתה. הוא גר אצל משפחתו. אני המלצתי לא לחזור, חשבתי שמוטב ככה. מדובר בגבר ללא עבר פלילי. אדם מן היישוב שעבד תשע שנים באותו מקום עבודה. אין לו רקע נפשי״. על הודאתו ברצח במשטרה הגיבה: ״לא ידעתי שהוא הודה. זה נכון שהוא חשד שהיא בוגדת בו". 

האישה, בת 30, נמצאה אתמול ללא רוח חיים בחדר מדרגות בבניין מגורים ברחוב הערבה בחולון, כשעל פי החשד בעלה דקר אותה. שני ילדיהם, בני 6 ו-14 היו עדים לרצח. אחד מהם ניסה להיאבק באביו ולהגן על אימו.