הדר גולדין, אורון שאול ואברה מנגיסטו
צילום: באדיבות המשפחות

מתאם השבויים והנעדרים למשפחות גולדין ושאול: מתקיימים מגעים בתיווך עם חמאס

ירון בלום עדכן את המשפחות בנושא במוצאי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בשבוע שעבר דיווח העיתון הלבנוני אל אחבאר כי מצרים שיחררה עצירים פלסטינים "כדי ליצור אווירה חיובית לקראת עסקת חילופי שבויים"
רועי שרון
29 באפריל 2020
22:50

מתאם השבויים והנעדרים בממשלה, ירון בלום, עדכן את משפחות גולדין ושאול במוצאי יום הזיכון לשואה ולגבורה כי ישראל מקיימת מגעים עם חמאס על השבת השבויים והנעדרים. כך מסרה הערב (רביעי) משפחת גולדין. "קיימת הזדמנות להשיב מידי חמאס את בננו הדר ואת סמ״ר אורון שאול ואת האזרחים מנגיסטו וא-סייד. להחמיץ עכשיו את ההזדמנות - זה חוסר אחריות לאומית", הוסיפה המשפחה.

ביום חמישי שעבר דיווח העיתון הלבנוני אל אחבאר כי מצרים שיחררה ארבעה עצירים פלסטינים, במטרה ליצור אווירה חיובית בקרב חמאס על רקע עסקת חילופי שבויים. בדיווח נכתב כי חמאס הודיע למתווך המצרי שהם מוכנים לבצע עסקה הנוגעת להעברת מידע על השבויים כל עוד זו לא תבוא על חשבון המחיר שתשלם ישראל בעסקה הכוללת שתביא לשחרורם.

מוקדם יותר החודש אמר מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה לערוץ "אל-ערבי" הפרו קטרי כי "אם יש רצינות אצל המנהיגים הישראלים להגיע לעסקת חילופי שבויים - אז ההחלטה שלנו היא להגיע לעסקה". הנייה ציין כי מתווכים וגורמים מסוימים פנו אליהם בעניין העסקה כדי לקבל הבהרות על האפיקים שאפשר לפעול בהם בנושא.