נתניהו ובנט, בחודש שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש90

גורמים במו"מ הקואליציוני: נתניהו הביע נכונות למנות את בנט לשר הבריאות

אחרי שהשר ליצמן הודיע כי לא ימשיך בתפקידו, מנסה רה"מ לקרב את מפלגת ימינה לקואליציה. השניים טרם שוחחו בעניין ישירות, אך ההצעה עלתה בערוצי התקשורת ביניהם. הגורמים שעודכנו בפרטים אומרים כי תיתכן התקדמות של ממש בנושא בימים הקרובים
מיכאל שמש
30 באפריל 2020
07:34

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע נכונות למסור לשר הביטחון נפתלי בנט את תיק הבריאות במסגרת המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד וימינה, כך נמסר מגורמים המעורים במשא ומתן ודווח היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. השניים טרם שוחחו ישירות בנושא, אך הנושא עלה בערוצי התקשורת הבלתי ישירים ביניהם. גורמים המעורים בפרטים אומרים כי תיתכן התקדמות של ממש בנושא בימים הקרובים.

מאז שהודיע בשבוע שעבר שר הבריאות המכהן יעקב ליצמן כי לא ימשיך בתפקידו, חברות הקואליציה מנהלות משא ומתן על התפקיד. השבוע פורסם כי בכחול לבן מוכנים להסיר את הווטו שהטילו על מינוי ח"כ יולי אדלשטיין לתפקיד יו"ר הכנסת, אם יקבלו לידיהם את תיק הבריאות. 

למרות זאת, בסביבת נתניהו הסכימו למסור לידי כחול לבן את תיק הבריאות רק לידי ח"כ גבי אשכנזי, במקום תיק החוץ המיועד לו. לפי הפרסומים, אשכנזי מעוניין לכהן בתפקיד שר חוץ ולא בתפקיד שר הבריאות. שר הביטחון בנט גילה בתקופה האחרונה מעורבות רבה במשבר הקורונה, העלה הצעות בנושא הבריאות בישיבות הממשלה ונטל למשרדו חלק מסמכויות משרד הבריאות.